Czasami czujesz, że coś w sercu nie gra. Rytm pracy serca jest przyspieszony, nieregularny lub bardzo mocny. Dodatkowo ogólnie niezbyt dobrze się czujesz. Jesteś zmęczony, niespokojny i boisz się, że to coś poważnego. Nie ma nad czym się zastanawiać, tylko trzeba działać i iść do lekarza.
Zacznij od wizyty u lekarza rodzinnego. W każdej przychodni lekarz internista wykona badanie EKG. Badanie EKG czyli elektrokardiografia polega na przyklejeniu do klatki piersiowej elektrod, w wyniku czego zarejestrowany jest rytm pracy serca i ewentualne zaburzenia w postaci wykresu.
Bardzo często zdarza się, że w czasie wykonywania EKG nie są rejestrowane żadne zaburzenia rytmu i lekarzowi ciężko będzie określić jakie zaburzenia rytmu są przyczyną złego samopoczucia. Lekarz rodzinny z pewnością wypisze skierowanie do specjalisty kardiologa. W tym momencie możemy zapisać się na wizytę na fundusz lub skorzystać z oferty prywatnej praktyki lekarskiej.
Lekarz kardiolog z pewnością zleci badanie Holter EKG. Jest to rozbudowana forma badania EKG. Mianowicie elektrody wraz z niewielkim urządzeniem rejestrującym zakładamy na 24 godziny. Często pacjenci popełniają błąd, oszczędzając się w momencie kiedy mają założony aparat Holtera. Nic bardziej mylnego, badanie będzie wartościowe jeśli w czasie jego trwania postaramy się zupełnie normalnie żyć i pracować. Wtedy wynik będzie prawdziwym odzwierciedleniem jak nasze serce zachowuje się w różnych warunkach.
Dzięki dobowej obserwacji rytmu serca wszelkiego rodzaju zaburzenia powinny zostać wychwycone. Tak obszerny obraz badania rytmu serca pozwala lekarzowi dokładnie postawić diagnozę lub zlecić dalsze badania takie jak Echokardiografia.
Jest bardzo wiele rodzajów zaburzeń rytmu serca. Począwszy od zupełnie niegroźnych, które związane są z nerwowym i niezdrowym trybem życia. Poprzez zaburzenia związana z innymi chorobami na przykład nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy. Kończąc na poważnych zaburzeniach związanych z chorobami układu krwionośnego.

zdrowie.info.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here