Sprawny i bezpieczny transport

Dla każdego producenta i handlowca jedną z kluczowych operacji jest transport. Musi być bezpieczny, a jednocześnie sprawny. Zawsze problemem jest transport zwrotny opakowań. Dlatego warto pomyśleć o kontenerach i skrzyniopaletach składanych.

Co to są skrzyniopalety składane?

Skrzyniopalety składane to nic innego jak specjalne, duże skrzynie z tworzyw sztucznych, które po użyciu można złożyć. Nadają się do transportu i składowania różnego rodzaju części, rozmaitych towarów oraz płodów rolnych. Podobne do nich są kontenery składane. Skrzyniopalety i kontenery mogą mieć przeróżne konstrukcje, wymiary i przeznaczenie. Ich wspólnymi cechami są doskonała funkcjonalność, przemyślana konstrukcja i długi czas użytkowania.

Dlaczego skrzyniopaleta składana jest lepsza od europalety?

Niektórzy uważają, że wydatek na kontenery składane lub skrzyniopalety jest nieuzasadniony, gdy łatwo dostępne są tanie europalety. Warto więc porównać te systemy transportu. Europalety są dość ciężkie, co oczywiście nie jest zbyt korzystne podczas transportu. Poza tym w wielu wypadkach ich rozmiary nie pasują do transportowanych rzeczy. Europalety szybko namakają podczas deszczu lub w wilgotnych miejscach, może się też na nich rozwijać grzyb. Nie zapewniają przewożonym produktom ochrony przed opadami. Ich utrzymanie w czystości jest trudne.

Tych wad nie ma wykonana z tworzywa sztucznego skrzyniopaleta składana.

Zalety składanych skrzyniopalet składanych

Skrzyniopalety składane doskonale wspomagają proces optymalizacji miejsca w magazynie, jak i w transporcie zwrotnym. Poskładane zajmują bardzo mało miejsca, więc ich transport nie nastręcza żadnych problemów. Ze względu na niską wagę oszczędza się także paliwo.Wykonane z tworzyw sztucznych pojemniki są bardzo wytrzymałe, nadają się do wielokrotnego użycia. Ich czyszczenie nie wymaga dużych nakładów i nie sprawia problemu.

Składane skrzyniopalety nadają się do transportu przeróżnych produktów. Dzięki różnorodnym konstrukcjom i wielkościom można dobrać najbardziej dogodne rozwiązania dla poszczególnych towarów czy płodów rolnych, także sypkich.Zastosowanie składanych kontenerów bardzo usprawnia łańcuch dostaw, magazynowanie i wysyłkę towarów. Wszystkie omawiane pojemniki pozwalają na ich sztaplowanie, co daje duże oszczędności miejsca w transporcie i magazynie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here