Odpowiednia deska do prasowania

Odpowiednio dobrana deska umożliwi Ci komfortowe i efektywne prasowanie. Jednakże, przeglądając oferty poszczególnych sklepów i producentów, natkniesz się na wiele różnych modeli, które znacznie się od siebie różnią. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając właściwą deskę?

Stelaż i wykończenie

Przede wszystkim zadbaj o to, aby stelaż był stabilny. Dlaczego jest to tak istotne? Jeżeli stelaż jest chybotliwy, bardzo łatwo może doprowadzić to do sytuacji, w której żelazko spadnie na podłogę, w najlepszym przypadku niszcząc to, co się pod nim znajdzie, a w najgorszym, doprowadzając do poparzenia któregoś z domowników. Tańsze modele desek do prasowania bardzo często posiadają kiepskiej jakości stelaż. Niezwykle często ich konstrukcja wykonana jest nieprawidłowo, co sprawia, że ciężko jest utrzymać deskę w odpowiedniej pozycji.

Bezpieczna deska do prasowania jest wykonana z dobrej jakości tworzyw odpornych na korozję, które pozwalają na długi okres użytkowania. Bardzo istotny jest również materiał, który ma bezpośredni kontakt z żelazkiem oraz prasowanymi ubraniami – powinien być trwały, ale przy tym przepuszczający powietrze i parę, aby nie zatrzymywał wilgoci.

Wydajność i dodatkowe funkcje

Prasowanie, szczególnie tych wymagających tkanin, bywa uciążliwe. Jeżeli posiadasz w swojej garderobie dużo gniotliwych i zarazem trudnych do prasowania ubrań, pomyśl o desce, która odbija parę i ciepło generowane przez żelazko, a tym samym prasuje odzież z obu stron jednocześnie. Skraca to czas prasowania oraz zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Nowoczesne modele dostępne w ofercie takich producentów, jak Leifheit, mają również dodatkowe funkcje, które ułatwią Ci prasowanie. W elektrycznych urządzeniach zastosowane są takie rozwiązania, jak wyrzuty czy odsysanie pary oraz wiele innych, które pozytywnie wpłyną na proces.

W kwestii akcesoriów i urządzeń domowych nie warto oszczędzać. Niestety, najczęściej niska cena równa się kiepskiej jakości wykonania. Wybierz taki model, które będzie sprawiał, że prasowanie przestanie być męczącym i nieprzyjemnym obowiązkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here