Transport i przechowywanie napojów jest wyjątkowo kłopotliwe, szczególnie gdy mamy do czynienia z butelkami szklanymi, ale dotyczy to także butelek plastikowych i innych. Potrzeba do tego szczególnej ostrożności, a także wykorzystania odpowiednich pojemników, które zabezpieczą towar. Jakie pojemniki na butelki będą tutaj konieczne?

Jak przewozić butelki?

Aby prawidłowo i bezpiecznie transportować i przechowywać butelki, na przykład w hurtowniach, potrzebne są do tego odpowiednie opakowania, dzięki którym towar nie ulegnie zniszczeniu, a ciecze w nim zawarte nie wyleją się. Nie jest to wcale takie proste, a należy pamiętać, że odpowiednie zabezpieczenie to podstawa, jeżeli chce się uchronić towar przed niepotrzebnymi stratami. Potrzebne będą do tego odpowiednie pojemniki, które można znaleźć na erg-system.pl/kategoria/skrzynki-do-butelek, i dostosować wybór skrzynek pod względem tego, jaki rodzaj butelek chce się przewozić.

Jakie pojemniki na butelki będą potrzebne?

Pytanie teraz brzmi – w czym w takim razie powinno się transportować i przechowywać butelki? Jeżeli jesteśmy właścicielami sklepów i hurtowni, ważne jest, by nasz towar dotarł na wyznaczone miejsce w całości, dlatego też niezbędne jest to, aby korzystać ze skrzynek na butelki jak najwyższej jakości. Takie pojemniki mają przede wszystkim atesty, które są potwierdzeniem tego, iż można je wykorzystywać właśnie do celów transportowych i magazynowych.

Kiedyś wykorzystywano do tego skrzynki drewniane, obecnie jednak do produkcji skrzynek transportowych używa się tworzywa sztucznego, które jest odporne na urazy, wstrząsy i niedogodności w trakcie podróży. Dodatkowo łatwo również utrzymać takie pojemniki w czystości. Dobrze zabezpieczają butelki, nie pozwalając im na wypadnięcie ze skrzynki czy też obijanie się między sobą.

Jakie skrzynki do jakich butelek?

Mogłoby się wydawać, że skrzynka, to skrzynka i w każdym przypadku niezależnie od rodzaju butelki nie będzie to miało większego znaczenia. Prawda jest jednak taka, że w przypadku butelek szklanych potrzeba innego zabezpieczenia, niż przy butelkach plastikowych. Istnieją także specjalne skrzynki do przewozu piwa. Takie pojemniki posiadają przede wszystkim specjalne przegródki, w których można umieścić pojedyncze butelki, dzięki czemu są one od siebie oddzielone i nie obijają się o siebie nawzajem.

W zależności od tego, jakie butelki będziemy przewozić i z jakim napojem, należy wybrać taką skrzynkę, która będzie najbardziej do tego odpowiednia, bowiem, pojemniki różnią się między sobą także pojemnością i wysokością. Zbyt niskie skrzynki sprawią, że szyjki butelek będą wystawać ponad nie, a przez nie będzie można np. położyć jednego pojemnika na drugi. Inna kwestia to wielkość gniazd (czyli przegród) – i tutaj także powinno się kierować wielkością butelek, by nie były ani zbyt małe (bo się nie zmieszczą), ani zbyt duże (bo będą się obijać, a to może spowodować uszkodzenie butelki).

Czy warto zainwestować w pojemniki na butelki?

Oczywiście, że tak. Bezpieczeństwo towaru powinno być najważniejsze, ponieważ każde uszkodzenie to straty finansowe dla firmy, która nie będzie w stanie go sprzedać, bo utraci się w ten sposób wyjątkowo cenne trunki. Zakup skrzynek wydaje się więc jak najbardziej rozsądnym i słusznym wyborem. Zagwarantuje się w ten sposób bezpieczeństwo na butelek i zminimalizuje ewentualne straty. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w przypadku firm oraz hurtowni, jednak osobom prywatnym także jak najbardziej mogą się przydać, szczególnie gdy planuje się zakupić większą ilości napojów, którą potem trzeba w jakiś sposób bezpiecznie przewieźć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here