Czym może zachwycić Portugalia? Na brak atrakcji w tym kraju nie można narzekać. Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę w trakcie wycieczki po tym państwie? Na Lizbonę – miasto, które urzeka wyjątkową atmosferą oraz ogromną ilością zabytków. Na jakie ciekawostki najchętniej stawiają biura podróży?
Wycieczki po stolicy Portugalii mogą każdemu dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Wędrówki po Dolnym Mieście, uznawanym za serce serce współczesnej Lizbony, mogą się dla każdego z nas stać wspaniałą przygodą. Choć w zabudowie tej części Lizbony dominują biurowce, wciąż można się tu nacieszyć obecnością ciekawych zabytków. Jednym z tych ciekawszych jest gmach Teatru Narodowego, będący interesującą pamiątką z XIX stulecia. Interesującym obiektem w tej części miasta jest też kościół Sao Domingos, któremu warto się uważniej przyjrzeć. Plac Chaido, położony w najbardziej zamożnej części Lizbony, oraz przystań Cais do Sodre – oto kolejne atrakcje, którymi może się pochwalić Dolne Miasto. Co jeszcze warto zobaczyć w tym mieście? Romańska katedra z XII wieku będzie nie lada gratką dla każdego miłośnika sztuki sakralnej, z kolei miłośników budowli obronnych zachwyci zamek św. Jerzego. Wokół zamku rozciąga się kolejna ciekawa dzielnica Lizbony, której warto poświęcić swój czas. To Alfama – najstarsza dzielnica portugalskiej stolicy. Tu nie lada gratką jest kościół św. Wincentego, w którym spoczywają królowie Portugalii. Lizbona może się też pochwalić Górnym Miastem, którego dumą są takie zabytki, jak kościół św. Rocha z przylegającym doń Muzeum Sztuki Sakralnej, a także Klasztor Karmelitów, w którym mieści się obecnie Muzeum Archeologiczne.
Wszystkie te atrakcje sprawiają, że Lizbona jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych dla turystów miast, jakimi może się pochwalić Portugalia. Biura podróży chętnie organizują wycieczki po tym mieście, a chętnych na udział w takiej wyprawie nie brakuje.

quality-hotels.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here