Jak zorganizować konferencje i szkolenie

Zdecydowanie bycie organizatorem nie jest prostym zleceniem. A bycie dobrym organizatorem? Jest niewątpliwie arcytrudnym zadaniem. Osoba, mająca tak odpowiedzialną funkcję powinna przecież być twórcza oraz zaradna, a jednocześnie przy niewielkim nakładzie wysiłku, osiągnąć zamierzony cel. Ponad to to na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za to, czy całe wydarzenie przebiegnie zgodnie z planem. Trapią Cię różne myśli związane z tym jak zorganizować konferencję lub szkolenie ? Czy warto postawić na wynajem sal szkoleniowych? W co powinny być wyposażone sale konferencyjne? W poniższym artykule wszystkiego się dowiesz.

Wystarczy kilka podstawowych kroków, aby zorganizować konferencję i szkolenie.

  1. Wybór koncepcji, tematu spotkania oraz określenie ilości uczestników. Osoby, biorące udział w wydarzeniu zapewne nie będą pochodziły z jednej miejscowości. Złotym środkiem w wyborze miejsca będzie stolica, a więc warto znaleźć odpowiednie centrum szkoleniowe w Warszawie.
  2. Opracowanie harmonogramu oraz wydatków. Naturalnie należy przemyśleć jakie ramy czasowe będzie miało spotkanie i na co pozwala budżet. Warto opracować, jakie działania na 100% muszą mieć miejsce, a jakie należy wykluczyć.
  3. Wybór odpowiedniej lokalizacji.To niewątpliwie kluczowy element. Wygląd i standard miejsca świadczy o prestiżu wydarzenia. Spośród wielu propozycji, oferujących wynajem sal konferencyjnych w Warszawie, warto wybrać taką, która będzie się wyróżniała atrakcyjnością i nowoczesnością.
  4. Zadbanie o pomoc podwykonawców oraz o szczegóły.Warto pomyśleć o osobach, które przyczynią się do tego, aby wydarzenie przebiegło zgodnie z planem, bez żadnych sytuacji nieprzewidzianych. Można tu wymienić np. hostessy, które zadbają o pokierowanie uczestników do odpowiedniego miejsca, ponieważ budynek na pewno posiada liczne sale szkoleniowe. Niektóre prestiżowe firmy w swojej ofercie mają catering, czy też bazy sprawdzonych podwykonawców. Osoba, która zaproponuje najlepsze i kreatywne rozwiązania, zapewni spokój oraz zaoszczędzi czas.

Co daje wynajem sal szkoleniowych w Warszawie?

Przede wszystkim z każdego miejsca w Polsce łatwo dojechać do stolicy i nikt nie będzie miał problemu z trafieniem do odpowiedniego miejsca docelowego. Nie musimy też sami dbać o wyposażenie pomieszczenia, w którym będzie się odbywało wydarzenie, ponieważ bogata ilość ofert, pozwoli na wybór takiej sali, która wyróżniając się wyjątkowym charakterem biznesowym i nowoczesnym wykończeniem, podniesie rangę spotkania i nada mu wysoki prestiż.

Jakie powinno być wyposażenie sal konferencyjnych?

Na pewno powinno być nowoczesne, schludne oraz praktyczne. Połączenie tych trzech cech zapewni możliwość przeprowadzenia efektywnego spotkania. Niewątpliwie poza tematyką i harmonogramem szkolenia, otoczenie ma wpływ na jakość i komfort. Sala konferencyjna jest miejscem prezentacyjnym, a więc odpowiedni wybór świadczy o powadze i renomie firmy.

Podsumowując organizację szkolenia i konferencji, należy przede wszystkim wybrać odpowiednie miejsce. W centrum stolicy znajduje się wyjątkowa sieć ośrodków, a dokładniej centrum konferencyjne Golden Floor w Warszawie. To miejsce charakteryzujące się dogodnym położeniem, mnóstwem miejsc parkingowych oraz nowoczesnością. Poza podstawowym sprzętami, takimi jak flipchart, ekran oraz projektor, dla klientów są przygotowane także niestandardowe narzędzia typu: laptop, telewizor, mikrofon, zestaw nagłaśniający i wiele innych. Dodatkowym udogodnieniem we wszystkich salach jest dostęp do Internetu o bardzo wysokiej szybkości.

Ośrodek oferuje do wyboru następujące ustawienia sal:
– kongresowe o układzie teatralnych,
– teatralne z pulpitami,
– szkolne ze stołami,
– z ustawienie w kształcie podkowy.

Atutem jest także możliwość zamówienia cateringu, co jest zaoszczędzeniem czasu oraz dogodnością dla uczestników, ponieważ nie muszą przemieszczać się po zatłoczonej Warszawie w celu poszukiwania restauracji serwującej ciepły posiłek. Dzięki tej wiedzy, organizacja prestiżowego wydarzenia biznesowego, z pewnością przebiegnie pomyślnie i bezproblemowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here