Najważniejsze przybory szkolne

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę” –  kto z nas nie pamięta tej piosenki z beztroskich czasów przedszkola? Rysowanie to jedna z ulubionych czynności dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, dlatego warto zainwestować w dobre kredki oraz inne przybory szkolne. Plastyczne artykuły sprawdzą się również podczas nauki zdalnej, gdy dziecko nie może wyjść z domu i zwyczajnie się nudzi. O czym warto pamietać przy kompletowaniu zestawu dla najmłodszych twórców?

  1. Kredki do szkoły – rodzaje
  2. Piórniki szkolne
  3. Pisaki do szkoły

Kredki do szkoły – rodzaje

Kredki do szkoły to podstawowe przybory, jakimi powinno dysponować zarówno młodsze, jak i starsze dziecko. Obecnie można znaleźć dużo ciekawych zestawów z różą gamą kolorystyczną. Większe zestawy pozwalają na dobór intensywności jednej barwy. Najcześciej w najbardziej podstawowych zestawach znajdują 4 kolory. Dla małego ucznia taki komplet może być jednak za mały. dlatego warto zdecydować się na zakup co najmniej dwunastu odcieni. Kredki można podzielić także na różne rodzaje. Na lekcjach plastyki najczęściej używa się kredek ołówkowych składające się z grafitów w różnych barwach. Popularne artykuły szkolne to także kredki świecowe oraz woskowe. Świecowe elementy wykonano na bazie parafiny, natomiast woskowe na bazie wosku pszczelego. Ciekawym rozwiązaniem okazują się kredki żelowe, mające postać sztyftu wykręcanego z plastikowej oprawy. Dają bardzo nasycone barwy, dlatego spodobają się najmłodszym użytkownikom. Nie można także zapomnieć o produktach pastelowych, które nadają się do pięknych rysunków.

Piórniki szkolne

Żaden uczeń nie obędzie się bez piórnika, które pozwalają na zapakowanie całego arsenału długopisów oraz ołówków. Piórniki szkolne powinny być przede wszystkim pojemne. Decydując się na zakup konkretnego modelu, zwróć uwagę na sposób jego wykonania. Liczą się przede wszystkim solidne tkaniny, dzięki którym piórnik przetrwa kilka lat nawet przy wysokim stopniu eksploatacji. Przy zakupie warto także zapytać dziecko, czy dany piórnik się podoba. Młodsze dzieci często wybierają piórniki z bohaterami ulubionych bajek. Dla starszych uczniów idealne będą jednokolorowe saszetki na długopisy.

Pisaki do szkoły

Oprócz kredek, dużą rolę odgrywają pisaki do szkoły. Mogą służyć do rysowania. Przez starsze osoby są często wykorzystywane do podkreślania ważnych elementów w zeszytach, dzięki czemu notatki stają się czytelniejsze. Zestawy markerów oferują różne liczbę kolorów, dzięki czemu można dobrać komplet odpowiadający zapotrzebowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here