Drukarki etykiet wielokolorowych

Jeszcze do niedawna każda firma, która chciała umieścić na swoich produktach wielokolorowe etykiety, musiała zgłosić się do jednej ze specjalizujących się w tym drukarni. Dziś natomiast druk etykiet można przeprowadzać… samodzielnie! Pozwalają na to specjalne drukarki etykiet kolorowych, które coraz częściej przypominają zwykłe sprzęty biurowe.

Czym są drukarki etykiet kolorowych?

To urządzenia przeznaczone głównie do użytku osobistego. Umożliwiają tworzenie nadruków na etykietach o szerokości wynoszącej przeważnie do 4-5 cali. Działaniem praktycznie nie różnią się od zwykłych drukarek, dzięki czemu są bardzo intuicyjne w obsłudze i każdy może z powodzeniem z nich korzystać – nie trzeba do tego żadnej specjalistycznej wiedzy.

Oczywiście takie „biurowe” drukarki zawsze będą mieć swoje minusy i niestety nie można postawić ich na równi z przemysłowymi maszynami drukarskimi. W przeciwieństwie do nich oferują nieco niższą jakość. Etykieta stworzona w takiej drukarce zazwyczaj jest odporna na uszkodzenia przez maksymalnie jeden rok.

Jaki typ papieru do drukarki wielokolorowej?

Firmy, które decydują się na samodzielne przeprowadzanie druku etykiet, zazwyczaj robią to w celach ekonomicznych i z tego względu sięgają po najtańszy typ papieru, czyli popularną folię samoprzylepną. To uniwersalny i przy tym użyteczny materiał. Dziś niemalże w stu procentach zastąpił on folię klejoną.

Aby jednak druk etykiet przebiegł prawidłowo, folię samoprzylepną należy pokryć warstwą tzw. „coatingu”. Dzięki niej tusz perfekcyjnie zastygnie na etykiecie, a sama etykieta uzyska profesjonalny i estetyczny wygląd. Podwyższy się także jej trwałość. Dodatkowa warstwa zapewni jej lepszą odporność na uszkodzenia.

Jaką drukarkę wielokolorową kupić?

Drukarki etykiet wielokolorowych pojawiły się już w ofertach wielu firm, co może niestety utrudnić zakupy – im większy wybór, tym ciężej podjąć decyzję. Warto postawić jednak na sprawdzone firmy. Niektóre tych występujących na polskim rynku wyspecjalizowały się właśnie w przygotowywaniu sprzętów przeznaczonych do druku etykiet.

A jak się też okazuje, dobra drukarka etykiet wielokolorowych nie musi być wcale droga. Niektóre sprzęty z tej grupy produktów mają bardzo atrakcyjne ceny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here