5 sposobów na tańsze OC

Jest takie powidzenie – jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać? Właśnie, po co? Rzecz dotyczy ubezpieczenia OC, każdy ubezpieczyciel zaproponuje nam to samo, nikt nie da nam więcej, dlatego w tym przypadku warto wybrać najtańszą opcję i warto poznać sposoby, jak to zrobić. Poniżej znajdziesz ich 5, chociaż tak naprawdę jest ich jeszcze więcej.

Każdego z nas to kiedyś czeka – kupno OC lub zmiana obecnego ubezpieczyciela na nowego. W zasadzie istnieją dwie sytuacje – albo zwyczajnie kończy nam się umowa i chcemy znaleźć coś nowego, albo podpisaliśmy już umowę, ale nie jesteśmy do końca zadowoleni z usług i chcemy je zmienić. W tej drugiej sytuacji warto sprawdzić, jak wypowiedzieć stare OC i znaleźć coś, co sprosta naszym oczekiwaniom, co niejednokrotnie jest o połowę tańszą opcją!

Dobrze, jednak załóżmy, że mamy czystą kartę. Co powinniśmy zrobić, żeby wygrać i kupić tanie OC?

1.Nie bój się porównać

Zanim zdecydujemy się na dany produkt zróbmy research. Nie musimy robić tego osobiście, nikt nam nie każde chodzić po biurach i zbierać katalogi, po to żeby w zaciszu domu je ze sobą porównywać. W dzisiejszych czasach wystarczy, że włączymy komputer i wpiszemy porównywarka OC lub kalkulator OC.

Po wpisaniu odpowiednich informacji w formularzu otrzymamy całą listę ubezpieczycieli ułożoną od tych z najlepszą ofertą czyt. najtańszą.

2.Wybierz w pakiecie

Jeśli np. dużo jeździmy, pracujemy za kółkiem, albo lubimy w weekend wyskoczyć za miasto warto zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia AC. Nie dość, że będziemy bardziej chronieni, to jeszcze w pakiecie możemy otrzymać lepszą ofertę.

3.We dwoje taniej

Jeśli sami jeszcze nie mamy wystarczających zniżek i z góry jesteśmy skazani na wyższe niż normalnie OC, warto uśmiechnąć się do rodziców lub kogoś, kto może nas wziąć pod swoje zniżkowe skrzydła. Nie jest powiedziane, że samochód musi mieć jednego właściciela, wystarczy na umowie mieć dwóch i sprawa załatwiona, a my jako młody kierowca możemy wspólnie z tym starszym pracować na swoje własne zniżki, a przy tym cieszyć się niższym OC.

4.Przemyśl zakup samochodu

Wiadomo, najpierw kupujesz auto, potem kupujesz OC. Więc warto przemyśleć tę kwestię, ponieważ od niej też bardzo dużo zależy. Kilka przykładów: marka ma znaczenie – jeżdżąc BMW zapłacimy więcej niż np. Skodą. Mając dużą pojemność silnika również musimy się liczyć z wyższym OC. Dlaczego? Statystyki! Często wypadki powodują osoby jeżdżące sportowymi autami o dużej pojemności silnika.

5.Szukaj promocji

Nie chodzi o to, by być łowcą i za wszelką cenę szukać okazji, nie mniej jednak czasem same wpadają nam one w oczy. I tak czasem możemy skorzystać jako nowy klient, innym razem za zakup online. Nigdy nie wiadomo, co czeka na nas za zakrętem. Dowiedz się więcej na http://kalkulator-ubezpieczen.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here