4 cechy dobrej pożyczki

Nawet 10% społeczeństwa skorzystało w ostatnim czasie z oferty pożyczkodawców. Rynek instytucji pozabankowych jest na ten moment ogromny. Jak jednak wybrać odpowiednią ofertę? Przejrzystość i bezpieczeństwo to główne filary dobrej pożyczki. Jak rozpoznać jej cechy?

1.  Jasne warunki

Zawierając jakąkolwiek umowę (a już tym bardziej o pieniądze), musimy przeczytać wnikliwie regulamin. Jasne przepisy bez zbędnych zawiłości prawnych to pewnik, że firma ja proste zasady i nie chce niczego przed nami ukryć.

Jeżeli jakikolwiek podpunkt wzbudza w nas zaniepokojenie, koniecznie o niego zapytajmy. Dzięki temu unikniemy dodatkowych opłat w postaci bonusów i innych kruczków prawnych. Jeśli umowa nie wzbudza w nas zaufania – zrezygnujmy. Zawsze łatwiej jest poszukać nowej, lepszej firmy, aniżeli rozwiązywać ewentualne problemy.

2. Bezpieczeństwo

To czy pożyczka jest bezpieczna, wiąże się bezpośrednio z jasnymi warunkami umowy, ale to niejedyny aspekt. Każda instytucja finansowa, w tym także parabanki, podlegają ustawie anty-lichwiarskiej. Dzięki temu wszystkie koszty powinny zostać wyszczególnione w formularzu informacyjnym. W zakres ten wchodzi całkowity koszt pożyczki, RRSO, opłaty manipulacyjne itd. upewnijmy się, że wiemy, ile zapłacimy.

Jednakże nawet najlepsza pożyczka nie będzie bezpieczna, jeżeli nie będziemy działać rozważnie. Zapożyczając się na zbyt wysokie kwoty, których nie będziemy w stanie spłacić, łatwo możemy wpaść w spiralę zadłużenia. A to na pewno nie będzie bezpieczne dla naszego budżetu.

3. Wygoda

Dobra pożyczka to także wygoda. Możliwość złożenia wniosku online i otrzymanie decyzji w ciągu kilkunastu minut to niewątpliwa przewaga nad zwykłym kredytem z bank. Dzięki temu możemy na spokojnie wybrać pożyczkodawcę, który ma dla nas najciekawszą ofertę. Ponadto mamy więcej czasu na zapoznanie się z umową i rozwianie wszystkich ewentualnych wątpliwości.

Co więcej, niektóre instytucje rozpatrują wnioski także w weekendy. To niewątpliwe ułatwienie dla osób, które pracują całymi dniami w tygodniu. Jednakże pamiętajmy, że przelew środków jest uzależniony od sesji banków, która w przypadku dwóch różnych instytucji jest w dni robocze. Dlatego też dodatkową gotówkę otrzymamy najpewniej w poniedziałek.

4. Prosty formularz

Oprócz wygody składania wniosków online pożyczkodawcy starają się jak najbardziej ułatwić ten proces. W tym celu uproszczają oni formularze, jakie potrzebujemy wypełnić na samym początku. Obecnie zajmuje to dosłownie chwilę.

Wystarczy podać swoje dane osobowe, a następnie numer telefonu i zweryfikować się poprzez przelew w banku. Dzięki temu formalności są skrócone do minimum, a pożyczkodawca ma pewną weryfikację klienta. Zabezpiecza to nie tylko osoby zaciągające pożyczki, ale także innych konsumentów od wzięcia chwilówki na ich dane.

Dobra pożyczka dla każdego znaczy co innego. Ważne jednak, aby zapewniała nam przede wszystkim bezpieczeństwo oraz dogodne warunki spłaty. W tym celu warto sięgnąć do sprawdzonych instytucji, które od lat cieszą się dużym zaufaniem wśród pożyczkobiorców.

Jeśli potrzebujesz szybką gotówkę przez Internet, nawet w 15 minut skorzystaj z oferty firmy Lendon – https://www.lendon.pl/pozyczka-w-15-minut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here