Na co zwrócić uwagę wybierając taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy

Taśma opatrzona nadrukiem firmowym to niezbędny element wyposażenia firm prowadzących sprzedaż wysyłkową. Jej podstawową funkcją jest oczywiście zabezpieczenie zawartości opakowania, ale ma także istotne znaczenie dla wizerunku firmy. Ponadto taśma z nadrukiem pozwala utrwalić logotyp marki w świadomości odbiorcy i buduje obraz firmy profesjonalnie podchodzącej do obsługi klienta. Na co zwrócić uwagę przy wyborze taśmy z nadrukiem?

Parametry taśmy – rodzaj podłoża i użyty klej

Właściwości taśm z nadrukiem mają kluczowe znaczenie dla sukcesu w biznesie. Muszą wyróżniać się najwyższą jakością, aby móc zapewnić odpowiednią ochronę dla sprzedawanych produktów na czas ich transportu. Taśmy z nadrukiem należy dopasować do konkretnych potrzeb firmy. Istotnym kryterium jest tutaj rodzaj zaklejonych opakowań, ich wielkość oraz warunki, w jakich taśma ma być użytkowana.

Taśmy z klejem akrylowym – najtańszy wariant

W tego typu taśmach bazą jest wodny klej akrylowy. Taśmy akrylowe polecane są do zaklejania opakowań o małych gabarytach. Znajdują swoje zastosowanie także w warunkach biurowych. Cichoodwijalne taśmy akrylowe usprawniają proces pakowania i zwiększają komfort pracy.

Taśmy Hot-Melt – wysoka wytrzymałość i doskonałe właściwości

W taśmach Hot-Melt stosowany jest klej na bazie kauczuku syntetycznego. Wykazują one wysoką przyczepność do różnych powierzchni i są odporne na rozerwanie. Siła klejenia taśm Hot-Melt wzrasta wraz z upływem czasu. Ponadto wykazują odporność na wilgoć, dlatego często wykorzystuje się je do uszczelniania ładunków.

Taśmy solventowe – rozwiązanie dla wymagających

Zastosowany w tych taśmach klej na bazie kauczuku naturalnego silnie wiąże się z podłożem. Taśmy solventowe mogą z powodzeniem być stosowane w niskich, nawet ujemnych temperaturach. Świetnie przylegają do porowatych podłoży.

Taśmy papierowe – ekologiczna alternatywa

Do produkcji ekologicznej taśmy wykorzystuje się papier Kraft, który można poddać recyklingowi. Po tego typu taśmy sięgają najczęściej firmy sprzedające ekologiczne produkty oraz te, którym zależy na dobrostanie planety. Papierowe taśmy klejące wykazują podobne właściwości do taśm na podłożach foliowych, a dodatkowo możliwe jest pisanie na ich powierzchni.

Projektowanie nadruku – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na taśmę z nadrukiem, należy skorzystać z usług takiego dostawcy, który zapewni produkty najwyższej jakości i trwałe znakowane. W tym celu stosowana jest tzw. metoda sandwich, która polega na naniesieniu nadruku na taśmę jeszcze przed nałożeniem warstwy klejącej. Dzięki takiemu rozwiązaniu znakowanie nie jest narażone na uszkodzenia mechaniczne i działanie warunków atmosferycznych. Przed stworzeniem taśmy z własnym nadrukiem warto także dokładnie zastanowić się nad tym, co ma w sobie zawierać. Oprócz logotypu można umieścić informacje dodatkowe. Kluczowe znaczenie mają tutaj kolory oraz rodzaj czcionki, które odpowiadają za czytelność znakowania. Nadruk musi być widoczny, ale nie może przytłaczać. Taśma z nadrukiem powinna być estetyczna i zarazem funkcjonalna.

Jakość poparta doświadczeniem – wybierz TCM Service!

Taśma z nadrukiem to opłacalna inwestycja dla firmy gwarantująca szereg korzyści. Zapewnia ochronę przesyłki, pozwala na szerzenie rozpoznawalności marki oraz promowanie pozytywnego wizerunku firmy. Taśma z nadrukiem, aby spełniała swoje zadanie, musi wyróżniać się doskonałymi parametrami technicznymi i najwyższą jakością. Takie produkty znajdują się w asortymencie TCM Service, doświadczonego producenta taśm z nadrukiem. Ponad 30 lat działalności pozwoliło firmie osiągnąć wysoką specjalizację. Za jakość produktów i trwałe znakowanie odpowiada nowoczesny park maszynowy oraz zautomatyzowana linia produkcyjna na światowym poziomie. Wykwalifikowana kadra pracownicza służy fachową pomocą w doborze produktów odpowiadających indywidualnym preferencjom zamawiającego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here