Mnóstwo ludzi wciąż widzi szanse na duże zarobki w inwestycjach w nieruchomości. Nie mniej jednak, ostatnimi czasy sposób inwestycji w nieruchomości nieco się zmienił. Obecnie dla wielu ludzi atrakcyjne wydają się mieszkania do remontu jako inwestycja. Mało kto kupuje dziś nowe mieszkanie i czeka, aż jego cena wzrośnie. Większość woli kupić tanią nieruchomość, wyremontować i sprzedać z zyskiem.

Dlaczego mieszkania do remontu jako inwestycja są opłacalne?

Warto zastanowić się, dlaczego inwestorzy decydują się kupować mieszkania do remontu. Czy to faktycznie się opłaca? Okazuje się, że często jak najbardziej. Rzecz w tym, że ludzie, którzy chcą sprzedać mieszkanie wymagające remontu często go nie doceniają. Cena po jakiej wystawiają je na sprzedaż jest mocno zaniżona. Jest to niewątpliwie szansa dla inwestorów;

Ponadto, inwestorzy, którzy kupują tego typu mieszkania mają zwykle doświadczenie w wykonywaniu remontów. Rzecz w tym, że wiedzą jak zrobić to tanio. Dlatego też, zarabiają w gruncie rzeczy nie tylko na cenie mieszkania, ale również na oszczędności wynikającej z remontu. Innymi słowy, wzrost wartości mieszkania po remoncie jest większy niż koszty remontu.

Jak nie stracić?

Oczywiście, jak w przypadku każdej inwestycji, również mieszkanie do remontu może przynieść straty. Ma to miejsce przede wszystkim wtedy, kiedy kupi się mieszkanie po wygórowanej cenie. Warto więc zrobić dokładne rozeznanie, czy cena jest na tyle niska, że po wydaniu kolejnych pieniędzy na remont uda się wyjść na plus. Należy więc przede wszystkim zrobić jak najdokładniejszą wycenę remontu i zorientować się, za ile będzie możliwa sprzedaż już wyremontowanego mieszkania. Następnie należy zestawić koszty remontu i zarobek wynikający ze sprzedaży z kosztem kupna mieszkania.

Warto pamiętać, że kupno mieszkania do remontu jako inwestycja nie opłaca się, jeśli planowany zysk jest niewielki. Jest to bowiem inwestycja wymagająca dużych nakładów finansowych. Ponadto, remont zabierze inwestorowi wiele czasu i zmusi go do wysiłku. Procent zysku powinien więc być odpowiednio wysoki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here