Top 7 ćwiczeń na koncentrację

Wszystko Cię rozprasza, a masz do zrealizowania ważny projekt? Zobacz, jak trenować umysł, aby problemy z koncentracją pozostały tylko przykrym wspomnieniem. Dowiedz się, jakie ćwiczenia na koncentrację są najlepsze.

Trening umysłu na problemy z koncentracją

Każdy zna to uczucie, gdy pracuje już od 3 godzin, a efektów pracy brak lub są one niezadowalające. Zdarzają się dni, że koncentracja ulatuje jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i rozprasza nas dosłownie wszystko – radio, hałas za oknem, nasze własne myśli albo kolega z pracy dzwoni z ważną sprawą. Czy można coś poradzić na problemy z koncentracją?

Regularnie wykonywane ćwiczenia na koncentrację pozwolą Ci nad nią zapanować i znacznie podniosą Twoją efektywność. Wprowadź je do swojego planu dnia i nie stój w miejscu – zacznij realizować priorytetowe zadania.

Skuteczne ćwiczenia na koncentrację

Sposobów na lepsze skupienie uwagi jest tak dużo, że możesz codziennie wykonywać inne. Oto 7 najlepszych, które dla Ciebie wybraliśmy.

  1. Policz od 100 do 1

Proste, niemal banalne ćwiczenie, będzie dobre na początek – zacznij liczyć, stojąc w autobusie w drodze do pracy i nie pozwól, aby cokolwiek Cię rozproszyło.

  1. Skup się na konkretnej rzeczy

Wybierz dowolny przedmiot – może to być notes, długopis albo jakiś owoc – i skup na nim całą uwagę. Obejrzyj go jak najdokładniej i zapamiętaj jak najwięcej szczegółów – później postaraj się to wszystko odtworzyć w myślach. Wizualizacja jest niezwykle pomocna na problemy z koncentracją, a przy okazji rozwija także kreatywność i wyobraźnię.

  1. Stretching… co godzinę!

Rozciągaj się regularnie, a zadbasz nie tylko o ciało, ale i umysł. Najlepiej przez około 5–7 minut na każdą godzinę pracy. Jeśli masz taką możliwość, wykorzystaj ją. Jeśli nie zrób ćwicz rozciąganie po pracy lub idź na jogę.

  1. Stereogramy

Obrazy ukazane na płaszczyźnie w taki sposób, że wydają się być trójwymiarowe. Wpatrywanie się w nie pozwala wytężać wzrok i skupiać uwagę – a zatem pracować nad koncentracją. Będzie to również relaks dla oczu.

  1. Zagadki i krzyżówki

Zagadki, puzzle, łamigłówki, krzyżówki – wszystko to bardzo pomoże rozwinąć umysł i poprawić zdolność skupienia uwagi na konkretnym zadaniu. Poszukiwanie odpowiedzi na zagadkę to świetny i jeden z najpopularniejszych treningów umysłowych. Warto też rodzinnie rozwiązywać różne łamigłówki, a także wymyślać rozmaite historie. Wspólnie wykonywane ćwiczenia na koncentrację nie tylko będą dobrym treningiem mózgu, ale też rozrywką.

  1. Gry planszowe i strategiczne

Lubisz grać w planszówki? To świetnie, bo gry planszowe są dobrym treningiem mózgu, o ile grywasz w nie regularnie. Naucz się też grać w szachy i znajdź godnego przeciwnika. Gry strategiczne pomagają w ćwiczeniu koncentracji.

  1. Prawidłowe oddychanie

Wykonuj regularnie ćwiczenia oddechowe. Pomagają dotlenić mózg, dzięki czemu poprawiają też dolność koncentracji uwagi.

Nabierz głęboko powietrza, aby poruszyć mięśnie przepony. Wydech powinien trwać dwukrotnie dłużej niż wdech – czynność tę wykonaj 4–5 razy, aby rozluźnić mięśnie i odzyskać zdolność do koncentracji.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here