Perspektywy zatrudnienia po kierunku Zdrowie Publiczne

Dbałość o zdrowie społeczeństwa i jego skuteczna ochrona to niezwykle ważne kwestie, szczególnie teraz, gdy świat zmaga się z pandemią. Ta sytuacja najlepiej pokazała nam, jak ważne jest szybkie rozpoznawanie zagrożeń i świadome zarządzanie personelem medycznym. 

Czym wyróżnia się kierunek zdrowie publiczne?

Jest to interdyscyplinarny kierunek, który uczy pełnego, wszechstronnego podejścia do zdrowia. Obejmuje ono zarówno profilaktykę, szerzenie prawidłowych nawyków w społeczeństwie, jak i zarządzanie w sytuacjach kryzysowych. Zdrowie Publiczne to połączenie elementów wiedzy medycznej, ekonomicznej i społecznej, a także zarządzanie, elementy ochrony środowiska, a nawet prawa.

Dla kogo?

Jak łatwo się domyślić czytając powyższy opis  kierunku, jest to doskonały wybór dla osób interesujących się takimi przedmiotami jak biologia, chemia czy matematyka. Niezbędne będą zdolności ścisłe oraz otwarty, analityczny umysł. Raczej nie jest to ścieżka rozwoju dla humanistów.

Zdrowie Publiczne to kierunek stworzony dla osób, które chcą mieć wpływ na zmiany zachodzące w ich najbliższym otoczeniu, poprawę jakości zdrowia i życia społeczeństwa oraz wdrażanie nowych, ekologicznych i innowacyjnych rozwiązań. Umiejętne zarządzanie strukturami medycznymi pozwala na usprawnienie ich działania, natomiast właściwie prowadzona profilaktyka zwiększa świadomość społeczną. Są to wymierne efekty pracy absolwentów kierunku Zdrowie Publiczne. Można więc stwierdzić, że są to studia dla ludzi z pasją, samozaparciem i wytrwałością.

Gdzie warto studiować Zdrowie Publiczne?

Decydując się na naukę na tym kierunku najlepiej wybrać sprawdzoną, cieszącą się renomą uczelnię. Jest nią m.in. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Realizuje ona studia I stopnia na kierunku Zdrowie Publiczne. Nauka trwa 3 lata i kończy się uzyskaniem przez absolwentów tytułu licencjata. Studenci mają do wyboru dwie specjalności:

  • Zarządzanie ochroną zdrowia i danymi medycznymi;
  • Wellness i SPA

Dużą zaletą uczelni jest również fakt, że zajęcia odbywają się zarówno po polsku, jak i angielsku.

Zobacz kierunek Zdrowie Publiczne: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/zdrowie-publiczne

Gdzie szukać pracy po ukończeniu studiów?

Absolwenci Zdrowia Publicznego to wszechstronnie wykształceni specjaliści, którzy z pewnością szybko znajdą dla siebie miejsce na rynku pracy. O etat mogą się starać m.in. w:

  • Większości zakładów opieki zdrowotnej, zarówno publicznych, jak i prywatnych, takich jak: przychodnie, szpitale, gabinety stomatologiczne, placówki rehabilitacyjne itp.
  • Zakładach opiekuńczych i pielęgnacyjnych, tj.: DPS-y, MOPS-y, hospicja itp.
  • Sanepidzie oraz innych placówkach nadzorczych
  • Instytucjach zajmujących się promocją zdrowia
  • Różnorodnych fundacjach
  • Gabinetach SPA & Wellness

Wybór ścieżki kariery jest więc duży, a jej tory zależą jedynie od preferencji absolwenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here