Kto może zostać architektem wnętrz

Ciekawa, dobrze zaaranżowana i estetyczna przestrzeń bardzo mocno wpływa na nasze samopoczucie, wydajność, a nawet zdrowie. Z tego względu zarówno w godzinach pracy, jak i w czasie wolnym chcemy otaczać się wygodną i efektowną przestrzenią. Zapewniają nam to działania architektów wnętrz. Kim są ci specjaliści? Kto może do nich należeć?

Zawód dla ludzi z pasją

Jeśli kochasz piękno, ład i harmonię,  wchodząc do nowego miejsca, najpierw zwracasz uwagę na jego aranżację, zawsze szukasz najlepszych zestawień kolorystycznych, a do tego posiadasz zdolności plastyczne, zmysł estetyczny i wyobraźnię przestrzenną, wiele wskazuje na to, że praca architekta wnętrz została stworzona właśnie dla Ciebie. Dzięki studiom na tym kierunku zdobędziesz wiedzę i kompetencje niezbędne do tego, by upiększać każdą przestrzeń, w której się znajdziesz.

Wybierając tę ścieżkę kariery, najlepiej zdecydować się na kształcenie na wydziale Politechniki, Akademii Sztuk Pięknych lub jednej z prywatnych uczelni, takich jak warszawska Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, oferujących równie wysoki poziom oraz realizujących nowoczesny, dostosowany do obecnych wymagań rynku program – na tej stronie poznasz więcej szczegółów: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/architektura-wnetrz. W większości przypadków studenci mają do wyboru stacjonarną lub zaoczną formę studiów.

Kierunek ten zapewnia wszechstronne wykształcenie, ponieważ architekt wnętrz musi być ciekawy świata, zainteresowany nowymi trendami, chętny do ciągłego poszerzania wiedzy oraz kreatywny. Słowem, powinien być człowiekiem pełnym pasji.

Czego spodziewać się po tym kierunku?

Nie można ukrywać, że bez względu na wybór uczelni, studia na kierunku architektury wnętrz są pracochłonne. Oprócz wiedzy teoretycznej, którą muszą posiąść studenci, konieczna jest spora ilość zajęć praktycznych – różnorodnych projektów, przygotowywanych nie tylko w czasie zajęć, ale również „po godzinach”. Zazwyczaj nie dotyczą one jedynie rysunku projektowego, ale również rzeźby, grafiki komputerowej, projektowania reklamy itp. Warto więc podkreślić, że jest to kierunek dla pracowitych i wytrwałych osób. Jednocześnie jest niezwykle ciekawy i zróżnicowany.

Gdzie szukać pracy po zakończeniu studiów?

Estetyka wnętrz oraz ekonomia i ergonomia miejsc pracy i użytku publicznego to ważne w ostatnich latach zagadnienia. Chcemy mieszkać pięknie i pracować w dobrze zagospodarowanej, funkcjonalnej przestrzeni. Chcemy czuć się wygodnie i miło w miejscach, w których przebywamy. Z tego względu architekci wnętrz mają ręce pełne roboty. Zatrudniani są do aranżacji przestrzeni biurowych, sklepów, obiektów gastronomicznych i hotelowych, licznych targów i konferencji oraz prywatnych domów i mieszkań. Coraz częściej dekoratorzy wnętrz dbają również o wygląd wystaw i witryn sklepowych. Absolwenci tego kierunku raczej nie powinni martwić się o brak pracy. Jeśli tylko posiadają odpowiednie kompetencje, szybko zajmą satysfakcjonującą i dobrze płatną pozycję na rynku pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here