praca

Z pośród licznych polskich miast wyróżniają się niektóre na przykład pod względem rozwoju gospodarczego. I jednym z takich wyróżniających się w Polsce miast jest leżący w Wielkopolsce Poznań. Miasto zajmuje 162 kilometry kwadratowe i liczy ponad 540 tysięcy mieszkańców nie licząc oczywiście osób przybywających do Poznania w celach edukacyjnych lub ludzi dojeżdżających do Poznania do pracy, czy też ludzi biznesu każdego dnia odwiedzających w celach biznesowych to solidne i cieszące się szacunkiem miasto.

Praca w Poznaniu zachęca wiele osób do zadomowienia się w tym mieście leżącym nad rzeką Wartą. Tym bardziej, że zarobki w Poznaniu również kształtują się na wysokim poziomie, jak i całe miasto. Poza tym jest to duże miasto, bo piąte w Polsce pod względem liczby ludności i ósme w kraju pod względem powierzchni. I dlatego tym bardziej łatwo w Poznaniu o zatrudnienie, co widać po tym, że nowe oferty pracy w Poznaniu pojawiają się każdego dnia. Wiele młodych osób przyciąga wysoki poziom edukacji istniejący na tutejszych uczelniach a po zakończeniu nauki wielu młodych ludzi na stale wiąże się z tym miastem poszukując prac i mieszkania. Potem zakłada rodzinę i tym sposobem liczba ludności Poznania nieustannie wzrasta. Dzięki temu, że Poznań rozwija się dobrze gospodarczo i że są dobre zarobki w Poznaniu nieustannie rośnie również stopa życiowa mieszkańców miasta. Wielu mieszkańców miasta żyje naprawdę na bardzo wysokim poziomie nieporównywalnym do wielu innych części Polski. Miasto może także poszczycić się wysokim stopniem bezpieczeństwa, jak i dobrze działającą opieką zdrowotną i opieką socjalną, czego potwierdzeniem może być to, że Poznań już wiele razy został nagrodzony za wysoką markę miasta.

Rynek pracy w Poznaniu

Oferty pracy w Poznaniu na portalu pracy Gowork są liczne i każdy może znaleźć dla siebie pracę. Nieustannie poszukiwani są pracownicy biurowi, menadżerowie do lokali usługowych, jak i pracownicy różnego stopnia w służbie zdrowia. Praca w Poznaniu czeka również na osoby chcące pracować w handlu, gdyż na terenie miasta nie brakuje instytucji handlowych ogólnospożywczych i wielobranżowych, czy odzieżowych. Pracownicy mniejszych i większych sklepów, supermarketów, butików z odzieżą i wielu innych placówek handlowych nieustannie są pilnie poszukiwani. Nie mówiąc już o gastronomii, która zatrudni każdą ilość pracowników, bo jest to branża bardzo prężnie działająca w Poznaniu, jak i bardzo dobrze rozwijająca się we wszystkich częściach naszego kraju oraz całego świata. Handel i gastronomia, to dwa bardzo ważne i bardzo prężnie działające sektory gospodarki na świecie dostarczające państwom wielu dochodów a zwykłym obywatelom dając pracę umożliwiająca utrzymanie się na godnym poziomie.

Do miasta Poznania łatwo dojechać samochodem osobowym, jak i koleją oraz samolotem, bo funkcjonuje w mieście także międzynarodowy port lotniczy. Do miasta przybywają często również turyści w celu zwiedzenia tego historycznego miasta. Wobec czego rozwija się także biznes motoryzacyjny świadczący usługi turystom.

Poznań jest starym miastem. Pierwsze ślady życia ludzi na tym terenie pochodzą z około 8 tysięcy lat przed nasza erą. A stałe osady na terenie Poznania powstały w 5 wieku przed nasza erą.

W ósmym wieku na terenie Poznania pojawiło się plemię Polan, od którego pochodzi przecież nazwa naszego kraju, czyli Polska. Miasto posiada też metrykę średniowieczną datowaną na dziesiąty wiek i chlubić się może tym, że jest jednym z pierwszych polskich miast, które odnotowane były na kartach historii. O Poznaniu pisał również w dwunastym wieku w swoich kronikach Gall Anonim. Może nie każdy też wie, że w dawnych czasach Poznań pełnił funkcję siedziby władców Polski. W dziesiątym i jedenastym wieku był najbardziej rozwiniętą twierdzą w Polsce pełniąc pod koniec trzynastego wieku przez kilka lat rolę stolicy Państwa. Poza tym Poznań od szesnastego do osiemnastego wieku był miejscem obrad sejmików elekcyjnych.

Biorąc pod uwagę wszystkie walory nie można się dziwić temu, że wielu młodych mieszkańców Poznania ani myśli o opuszczeniu swojego miasta a inni też do niego ciągną, bo jest to dobre miejsce do życia i do pracy. Na terenie Poznania działają biznesy prowadzone przez Polaków, jak i spółki zagraniczne. W mieście zarejestrowanych jest grubo ponad 100 tysięcy różnych podmiotów gospodarczych, które dają zatrudnienie tysiącom osób. Poza tym ponad 3 tysiące, to spółki handlowe z udziałem kapitału zagranicznego. Działa w mieście też około tysiąca podmiotów zagranicznych. Nie sposób wymienić ilu ludzi potrzebnych jest do zatrudnienia w owych firmach. A wykwalifikowany i sumienny pracownik może także liczyć na solidne wynagrodzenie, co zapewnia godne warunki bytowe dla całej rodziny. Poza tym miasto nieustannie się rozwija i wciąż przybywa nowych zakładów pracy, nowych budowli. Jak i miasto się nieustannie rozrasta, bo systematycznie zwiększa się liczba ludności.

Mieszkańcy Poznania po pracy mogą odpocząć w licznych parkach rozsianych po całym mieście, jak i nad wieloma jeziorami znajdującymi się na tym terenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here