Kursy angielskiego dla firm - nowe możliwości dla pracowników i pracodawcy

Znajomość języka angielskiego to pożądana umiejętność, której poszukują pracodawcy i którą szlifują niemal wszyscy pracownicy. O ile nauka w szkole nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty, o tyle zajęcia oferowane przez instytucje językowe są już znacznie bardziej nastawione na skuteczną naukę i praktyczne przygotowanie uczestników zajęć do coraz bardziej swobodnej komunikacji.

Popularnym sposobem poszerzania kompetencji językowych są np. kursy języka angielskiego dla pracowników firm, który może odbywać się w siedzibie przedsiębiorstwa lub w wybranej przez pracodawcę szkole językowej. W czasie takich zajęć pracownicy mają okazję poznać gramatykę języka angielskiego, wzbogacić swoje słownictwo związane z daną branżą oraz nabrać pewności siebie w czasie spontanicznych konwersacji. 

Organizacja zajęć na kursie angielskiego dla firm

Znajomość języków obcych jest cenioną umiejętnością, która ma znaczenie nie tylko dla pracodawców, ale także dla osób ubiegających się o pracę lub chcących podnieść swoje kwalifikacje. Właśnie takim osobom dedykowane są kursy językowe dla firm – organizowane przez szkoły językowe. Najczęściej zajęcia odbywają się w siedzibie firmy i w terminie najbardziej dogodnym dla pracowników. Grupy zajęciowe są zwykle kilkuosobowe (max. do 10 osób), dzięki czemu wszystkie lekcje odbywają się w swobodnej atmosferze i są dopasowane do oczekiwań poszczególnych uczestników. Tematyka zajęć porusza kwestie związane z działalnością całej firmy oraz z zadaniami i wyzwaniami poszczególnych działów. 

Jakie zalety mają kursy dla firm?

Uczestnictwo w takich zajęciach to duże korzyści zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników. Decyzja o nawiązaniu współpracy ze szkołą językową i zorganizowaniu kursu angielskiego dla firm pomaga pracodawcy wzmocnić swoją kadrę i podnosić jej kwalifikacje. Taka inwestycja w pracowników może przełożyć się na kolejne dobrze płatne projekty i zlecenia oraz wartościowe współprace z nowymi kontrahentami z całego świata. Dla samych pracowników to natomiast możliwość zdobywanie nowych umiejętności, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Daje im też możliwość łatwego dostępu do nauki – wszystko odbywa się bowiem w miejscu pracy, w otoczeniu dobrze znanych i lubianych osób. Komfortowe są też godziny zajęć – nie rozbijają one bowiem całego dnia, a są jedynie niewielkim przedłużeniem godzin codziennej pracy.

Więcej informacji na temat kursów dla firm znajdziesz na stronie https://www.berlitz.pl/lekcje-grupowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here