Nie każdy z nas ma to szczęście, że może się pochwalić jedwabiście gładką, sprężystą i napiętą skórą. Intensywny tryb życia, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, noszenie ubrań z syntetycznych materiałów przez które skóra nie oddycha powodują, że jej wygląd odbiega od ideału. Zmęczony wygląd skóry – jak przywrócić jej naturalny blask? Przede wszystkim odpowiednia dieta bogata w warzywa i owoce- a zwłaszcza cytrusy. To pomarańcze, mandarynki i cytryny nadają skórze blasku. Nie zapomnijmy o piciu wody- co najmniej 2 litry wody dziennie doskonale ją nawilżą i ujędrnią.
Nie bez wpływu na naszą skórę pozostaje oczywiście smok. Spaliny i dymy unoszące się w powietrzu zanieczyszczają nasz organizm zarówno na zewnątrz, ale przez drogi oddechowe dostają się do wnętrza organizmu. Dowody na smog w Twoim mieście możesz znaleźć na stronach internetowych lokalnych gazet, a także- zwłaszcza w dużym miastach, na specjalnych tablicach informacyjnych. Kiedy stężenie smogu jest bardzo wysokie lepiej pozostać w domu i nie wybierać się na długie spacery bądź uprawianie sportu na zewnątrz.
Oczy to zwierciadła naszej duszy- jak zwykło się mawiać. To w oczach widać, kiedy źle się czujemy, kiedy jesteśmy przemęczeni lub mamy alergię. Oczom także zagrażają wolne rodniki. Jak chronić oczy przed działaniem wolnych rodników? Przede wszystkim z pomocą przychodzi nam luteina, która bardzo dobrze chroni oczy. Dodatkowo możemy posiłkować się działaniem Antocjanów, które także wykazują się działaniem przeciwzakrzepowym.

pustelnica.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMenopauza i badania krwi
Następny artykułBóle brzuszne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here