Zła dieta a zaparcia

Dieta współczesnego człowieka daleko odbiega od ideału. Jemy przetworzone produkty pozbawione witamin i innych wartości odżywczych. Brak czasu sprawia, że nasze posiłki są szybkie i nieskomplikowane, co u większości ludzi oznacza stołowanie się w restauracja typu McDonalds czy Pizza Hut. Dla dzisiejszego społeczeństwa jedzenie ma być szybkie i smaczne – mało kto ma czas myśleć o tym, w jaki sposób to co zjadamy wpływa na nasz organizm.
Paradoksem naszych czasów jest fakt, że bardziej dbamy o nasze auta niż o siebie samych. W aucie raz na rok wymieniamy filtry, olej, lejemy lepsze paliwo bo inaczej auto dusi się podczas jazdy. Zupełnie zapominamy, ze my ludzie też czasami potrzebujemy „lepszego paliwa” dzięki któremu nasz organizm nieco odżyje.
Niestety – w wielu wypadkach zdajemy sobie sprawę o popełnianych błędach żywieniowych dopiero wtedy, gdy zaczynają nam doskwierać różne przypadłości. Kiedy organizm zaczyna się buntować w pierwszej kolejności pojawiają się dolegliwości jelitowe oraz zaparcia. W takim wypadku zamiast wziąć pod lupę naszą dietę szukamy w internecie co na przeczyszczenie może nam pomóc. Nasz brzuch jest wzdęty, a my nie mamy siły i czujemy się ociężali. Kluczem w uzdrowieniu nie jest pytanie co na przeczyszczenie nam pomoże, ale jak jeść żeby nie dopuścić do zaparć.
Wystarczą drobne zmiany w codziennej diecie, żeby zapomnieć o zaparciach. Większa ilość wypijanej wody, jabłko zjedzone w całości czy owsianka zjedzona na śniadanie nie wymagają od nas większego wysiłku i świetnie wspomogą perystaltykę jelit.

colorowo.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzeziębienie w ciąży
Następny artykułŚwiat owadzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here