Zbliża się okres wakacyjny, a co za tym idzie czas pełnego luzu oraz szaleństwa. Od jakiegoś czasu tatuaże na stałe wpisały się w wakacyjną pamiątkę. Jednak czy tatuaże są zdrowe? Na to pytanie odpowiedź nie jest jednoznaczna. Należy przede wszystkim zachować wszelkie środki ostrożności w celu wyeliminowania zakażenia. Wspaniałą alternatywą jest tatuaż malowany henną. Jest on bezinwazyjny i zmywalny.

Podczas letniej, ciepłej i czasami wilgotnej pogody należy zadbać o odpowiednie ubranie. To, że jest ciepło nie zwalnia nikogo z obowiązku posiadania przy sobie bluzy. W czasie nocnych imprez istnieje ryzyko zachorowania na zapalenie oskrzeli i jak łatwo się domyślić, nikt nie chciałby upragnionego urlopu spędzić w łóżku z antybiotykiem.

Wakacyjny okres to także taki, gdzie pozwalamy sobie na więcej luzu również w diecie. Osoby, które mają już stwierdzony refluks powinny jednak zachować pewną ostrożność. Ciężkie grillowane mięso, sałatki z dużą ilością oleju, czy sosy na bazie majonezu wpływają na zaostrzenie się tego problemu. Będąc na spotkaniu ze znajomymi wybierajmy mądrze. Warto zastąpić karkówkę grillowanym kabaczkiem, sałatkę samą mieszanką sałat natomiast sos kilkoma kroplami oliwy. Nasz żołądek nie będzie podrażniony i nie odczujemy zaostrzenia choroby.

Podsumowując, okres letni należy do czasu urlopów, zabaw oraz często zapominania o diecie. Jednak aby móc wykorzystać w pełni swój wolny czas, zawsze należy pamiętać o zasadach higieny, bezpieczeństwa oraz zaleceń lekarza.

ortho-med.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here