Zarządzanie danymi w chmurze z firmą Veeam

Veeam to firma będąca niekwestionowanym liderem w kwestii zarządzania danymi w chmurze. Producent za swój atut uważa przede wszystkim świadomość tego, jak istotne są obecnie rozwiązania chmurowe i jak ogromne możliwości dają w zakresie przechowywania i udostępniania danych.

W ramach rozwiązań oferowanych przez Veeam znaleźć możemy między innymi: chmury, środowiska wielochmurowe, systemy lokalne, serwery fizyczne oraz wirtualne. Zastosowanie tych właśnie produktów gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo przechowywanych danych, łatwość zarządzania nimi, a także możliwość tworzenia kopii zapasowych, mobilność w chmurze oraz replikację danych.

Pięć etapów zarządzania danymi w chmurze

Zarządzanie danymi w chmurze to złożony proces, który podzielić możemy na zróżnicowane etapy Każdy z tych etapów jest tak samo istotny, dlatego w dalszej części artykułu postaramy się je krótko i zwięźle omówić.

  1. Tworzenie kopii zapasowych – zapewnienie dostępu do danych w przypadku ich utraty lub kradzieży, możliwość ich sprawnego odtworzenia.
  2. Wgląd – specjalistyczna infrastruktura umożliwiająca wgląd w dane firmowe, przekazywanie tych danych oraz przechowywanie ich w sposób bezpieczny – umożliwia to przejście na zarządzanie proaktywne, a co za tym idzie lepsze prowadzenie biznesu.
  3. Aktywacja – wykorzystanie danych w dodatkowych obszarach aby zwiększyć wartość biznesową i szybciej realizować inwestycje.
  4. Orkiestracja – optymalizacja korzystania z danych dzięki spójnemu wykonywaniu złożonych zadań z zakresu zarządzania danymi.
  5. Automatyzacja – stworzenie możliwości samodzielnego zarządzania danych przy wykorzystaniu umów SLA, specjalistycznych metod i lokalizacji umożliwiających realizowanie nowych celów z zakresu IT.

Rozwiązania Veeam stają na wysokości zadania w każdym z wymienionych etapów zarządzania danymi, dlatego są najlepszym wyborem dla wymagających klientów profesjonalnych.

Przykładowe produkty Veeam

Pakiet Veeam Availability Suite to przykładowy produkt, na który warto zwrócić uwagę, jeżeli zależy Wam na stworzeniu wydajnych i niezawodnych rozwiązań sieciowych z wykorzystaniem chmury. Zastosowanie tego pakietu znacząco ułatwia dbanie o dostępność wszystkich obciążeń (niezależnie od tego czy są one wirtualne, fizyczne czy chmurowe) dzięki zastosowaniu jednej, wygodnej konsoli zarządzającej. Z pewnością każda rozwijająca się firma z chęcią skorzysta z nowych możliwości zapewniających łatwiejsze osiągnięcie zaplanowanego poziomu usług i dostępności centrów danych.

W ramach pakietu Veeam Availability Suite klient otrzymuje wszystkie rozwiązania zawarte w dwóch pakietach: Veeam Backup & Replication (funkcje służące do tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania danych oraz ich replikacji) i Veeam ONE (funkcje służące do monitorowania, raportowania i analiz). Dzięki zastosowaniu orkiestracji i automatyzacji możliwe jest dotrzymywania umów SLA – eksploatacja jest prosta i intuicyjna. Odzyskiwanie danych w przypadku wystąpienia awarii itp. jest granularne – szybkie, inteligentne i niezawodne.

Idealnym rozwiązaniem dla małych firm jest Veeam Backup Essentials, czyli pakiet łączący najpotrzebniejsze funkcje zapewniając jednocześnie bardzo korzystną cenę. W ramach tego pakietu klient otrzymuje możliwość zarządzania wszystkimi rodzajami obciążeń z możliwością raportowania oraz planowania mocy obliczeniowych. Ten pakiet został przewidziany dla firm mniejszej wielkości, czyli takich, które zatrudniają poniżej 250 pracowników, a ich środowiska posiadają maksymalnie 6 gniazd procesorów (lub 50 instancji). Pakiet ten zapewnia te same możliwości co wspomniany wcześniej pakiet Veeam Availability Suite, jednak jest znacznie tańszy – małe przedsiębiorstwo może zaoszczędzić nawet do 60% kosztów eksploatacji rozwiązań chmurowych!

Dlaczego warto wybrać rozwiązania Veeam?

Główne zalety produktów oferowanych  przez firmę Veeam to prostota, elastyczność oraz niezawodność. Z pewnością w ofercie tej firmy znajdzie się coś dla każdego przedsiębiorcy, który pragnie stworzyć spójne, niezawodne i profesjonalne środowisko sieciowe. Klienci z pewnością będą usatysfakcjonowani, ponieważ uzyskują możliwość elastycznego zarządzania chmurą, dostosowywania wszelkich opcji do swoich potrzeb i wymagań, a także niezależność sprzętową.

Gdzie najlepiej zakupić takie rozwiązania?

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem rozwiązań Veeam opisanych w powyższym tekście, to gorąco zachęcamy do kontaktu z profesjonalnymi sklepami oferującymi produkty firmy. Przykładem takiego dystrybutora jest thomas it – firma, która zajmuje się sprzedażą najnowocześniejszych rozwiązań IT dla przedsiębiorstw. Eksperci thomas it z pewnością chętnie Państwu doradzą i pomogą w wyborze, a także instalacji i konfiguracji zakupionych produktów. W przypadku rozwiązań Veeam możliwe jest skorzystanie z darmowego okresu próbnego – zachęcamy do przetestowania w sposób organiczny oferowanych produktów, na pewno ułatwi to podjęcie ostatecznej decyzji co do zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here