Media informują nas o tym, że coraz więcej Polaków jest zadłużonych. W szczególności problem dotyczy ludzi młodych w wieku 18-25 lat. Zadłużenie w tej grupie jest tak wysokie ponieważ, młodzi ludzie ogarnięci kulturą konsumpcjonizmu zaciągają pożyczki i kredyty na cele, o których pokolenie naszych rodziców nawet nie śniło. Chodzi tu o wyjazdy zagraniczne, nowe gadżety, markowe ubrania, a także życie na wysokim poziomie, chęć pokazania się przed rówieśnikami.

W marcu 2018 na liście dłużników, w grupie 18-25 było aż 152 000 złotych, a średnie zapożyczenie młodych osób wynosiło około 3 500 złotych. Jak podają dane, zadłużenie wśród młodych Polaków stale rośnie. Powodem tego zjawiska jest to, że młodzi chcą mieć wszystko od razu, niezależnie od ceny jaką trzeba za to zapłacić, mieć tu i teraz. Winą, za takie postępowanie wśród młodych, możemy obarczyć, po trochu czasy w jakich żyjemy, a poniekąd błędy wychowawcze w rodzinach i szkołach, a także brak odpowiedniego ukształtowania priorytetów i postaw, jestestwa nad posiadaniem.

Pożyczki bez BIK – magnes na klientów

Na każdą grupę wiekową działają jak magnes chwilówki bez BIK w Mini-Credit.pl. To oznacza, że aby wziąć pożyczkę nie potrzebujemy mieć zdolności kredytowej. Jest to niezwykle kuszące, zwłaszcza jeśli jesteśmy już zadłużeni w innych miejscach, albo nie posiadamy stałego dochodu, który wymagany jest w przypadku udzielania innego rodzaju pożyczek gotówkowych. Dodatkowym plusem chwilówek bez BIK jest brak określonego celu, na jaki potrzebujemy środki. To właśnie z tego powodu najczęściej decydujemy się na taką formę pożyczenia pieniędzy. Z jednej strony jest to dobre, ponieważ niekiedy głupio przyznać się przed pożyczkodawcą, że nie starcza nam do pierwszego, bądź wpadła nam jakaś pilna potrzeba, ale z drugiej prowadzi do tego, że coraz większa ilość osób może skorzystać z takiego rozwiązania.  Pamiętać trzeba jedno – każdą pożyczkę trzeba spłacić.

Pożyczaj z głową

Kiedy już wiemy, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z pożyczaniem pieniędzy, łatwiej nam będzie nad tym zapanować. Nie ma nic złego w przyznaniu się, że na wszystko nam nie starcza i w korzystaniu z takich rozwiązań doraźnie, w nagłych sytuacjach. Niezależnie od tego czy jesteśmy młodymi ludźmi żyjącymi w świecie konsumpcjonizmu, czy starszymi, którzy pobierają środki, ponieważ gonią ich zobowiązania finansowe należy pamiętać o tym, że pożyczki są przede wszytskim dla ludzi mądrych, a wszelkie zobowiązania należy spłacać, także te pożyczkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here