Zabytkowe kanapy i antyczne komody we współczesnych wnętrzach
Źródło: Adobe, 217281899

Antique Beauty to szczególne miejsce, gdzie od wielu lat można nabyć odrestaurowane i oryginalne antyki oraz zabytkowe przedmioty z różnych epok. W naszej galerii oprócz mebli i akcesoriów, które wyróżniają się niepowtarzalnym stylem, oferujemy również fachową obsługę i profesjonalne doradztwo. Zapraszamy!

Antyczne komody z potencjałem

Meble antyczne to doskonałe dopełnienie stylowych i eleganckich wnętrz. Wiekowe, bogato zdobione szafy, komody i sofy, a także masywne kredensy, stoły i toaletki będą doskonale komponowały się w wytwornych salonach, sypialniach, bibliotekach, jadalniach oraz kuchniach. Na szczególną uwagę zasługują antyczne komody, które są funkcjonalne, a przy tym bardzo dekoracyjne. Idealnie dobrana do aranżacji lub wyróżniająca się charakterem, formą i wykończeniem komoda jest interesującym sposobem dopełnienia lub urozmaicenia wystroju. Szlachetny materiał wykonania komody oraz oryginalna forma mebla w stylu empire, ludwikowskim, belle epoque lib art deco gwarantują, że sprawdzi się on w różnych wnętrzach, również nowoczesnych. W każdym przypadku to rewelacyjny pretekst, by w aranżacji salonu wydzielić strefę kolekcjonera. Ten pełen uroku fornirowany, intarsjowany, ozdobiony pięknymi rzeźbieniami o finezyjnym kształcie czy zdobiony wyszukanym okuciem mebel najczęściej służy do przechowywania stołowego anturażu, czyli sztućców, świeczników czy kabaretów, a także domowych tekstyliów takich jak obrusy, bieżniki serwety, a nawet rodzinnych zbiorów sentymentalnych.

Antyczne komody i zabytkowe kanapy to zapomniana elegancja i wygoda

Urządzając wnętrze salonu, bez przeszkód można wprowadzić do niego klimat dawnych lat poprzez wstawienie, obok antycznej komody, zabytkowej kanapy. Jedną z najciekawszych sof minionych epok jest uwodzący wysmakowaną estetyką szezlong charakteryzujący się siedziskiem o przedłużonym kształcie i oparciem, które gwarantują wypoczynek w wygodnej pozycji półleżącej. Tapicerowane pluszem, z gustownymi pikowaniami, inspirowane eleganckim stylem francuskim sprawią, że wnętrze salonu będzie prezentowało się niezwykle gustownie i luksusowo. W gabinecie lub eleganckim salonie świetnie sprawdzą się sofy w stylu ludwikowskim. Miękkie i komfortowe meble w stylu francuskim są stworzone do pokojów dziennych. Miłośnikom obszernych, zabytkowych kanap proponujemy sofę chesterfield, która doskonale pasuje do wystroju eleganckiego gabinetu, zacisznej biblioteki lub salonu. Wykonana z naturalnej skóry licowej w kolorze brązowym lub czarnym, skórzana sofa z niskim siedziskiem i z wywiniętymi na zewnątrz podłokietnikami ma charakterystyczne, głębokie pikowania uzyskane za sprawą regularnie i gęsto rozmieszczonych guzików. A może zdecydujesz się na wygodną kanapę w stylu Biedermeier? To elegancki mebel o prostych kształtach i dekoracjach. Jego największą ozdobą był układ słojów drewna. Te i inne zabytkowe kanapy mogą stać się częścią unikatowego wystroju Twojego domu. Zapraszamy do Antique Beauty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here