Z Peru nabierzesz nowych sił do pracy

Każdy z nas potrzebuje odpoczynku od pracy. Zmęczeni jesteśmy mniej wydajni, pracujemy nieefektywnie. Po prostu praca nam „nie idzie”. Raz do roku każdy z nas zasługuje na zasłużone wakacje. Najlepiej pojechać w nowe miejsce. Zobaczyć coś nowego, doświadczyć nowych emocji związanych z podróżami. Warto odkładać na wakacje przez cały rok, żeby później pojechać w jakieś egzotyczne miejsce. Coraz bardziej popularnym w ostatnim czasie stało się Peru. W niniejszym artykule przedstawię najważniejsze atrakcje turystyczne w Peru.

Jak i kiedy dostać do Peru?

Obywatele Rzeczypospolitej muszą ubiegać się o wizę turystyczną (ważną dziewięćdziesiąt dni). Osoby podróżujące tranzytem są zwolnione z posiadania wizy. Do Peru najlepiej pojechać w miesiącach letnich (od czerwca do września). W pozostałych miesiącach jest deszczowo i wilgotno.

Peru wakacje – co warto zobaczyć?

Kraj jest piękny pod względem przyrodniczym i kulturowym. Zaczynając od Gór Andy pokrytych śniegiem, przez ruiny budowli Inków, po dżungle tropikalne. Wulkany, lodowce. Bogata fauna i flora. Niespotykane gatunki zwierząt i roślin. Kraj ten jest mocno egzotyczny.

Najpopularniejsza atrakcją jest Machu Picchu – piętnastowieczne miasto położone na wysokości 2400 metrów nad poziomem morza. DO tego miejsca prowadzi czterodniowa wyprawa przez dżunglę. Miejsce to będzie idealne dla osób, które lubią spędzać wakacje aktywnie. Podczas wycieczki spotkamy liczne lamy i alpaki – nieodłączny element krajobrazu peruwiańskiego.

W Peru warto zobaczyć Jezioro Titikaka, na którym znajdują się tratwy z budowlami. Krajobraz jest bajeczny. Jezioro ma długość 230 kilometrów i położone jest na tle gór Kordylierów.

Canion Colca – dwa razy głębszy niż Wielki Kanion Kolorado w USA! Miejsce idealne dla aktywnego wypoczynku: jazdy rowerem, raftingu, trekkingu. W tym rejonie jest wiele indiańskich cmentarzy.

Kuchnia Peru jest bardzo smaczna. Uchodzi za jedną z lepszych na świecie. Przelot jest stosunkowo drogi: z Warszawy do Limy to koszt około 3 800zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here