Wybór drzwi do pokoju

Nieodzownym elementem komfortowo urządzonego domu czy mieszkania są zawsze drzwi wewnętrzne. Nawet wtedy, gdy ze znacznej część naszego zacisza domowego chcemy uczynić przestrzeń otwartą i na przykład łączymy w jedną całość salon z jadalnią i kuchnią, to i tak staniemy przed koniecznością dobrania drzwi wewnętrznych do sypialni, łazienki czy gabinetu domowego. Od tego, jakie drzwi wybierzemy, będzie zależała zarówno wygoda w naszym mieszkaniu, jak i jego estetyka, gdyż drzwi są również istotnym elementem wystroju wnętrza.

Praktyczne i efektowne

Jakimi kryteriami warto kierować się przy wyborze drzwi do pokoju? Na pewno należy zwrócić uwagę na jakość materiału, z jakiego zostały wykonane, ponieważ drzwi wewnętrzne powinny nam długo posłużyć. Ważne jest także ich staranne wykończenie i łatwość utrzymania w czystości, gdyż drzwi wewnętrznych używamy zwykle intensywnie i narażone są w związku z tym na zabrudzenie.

Nie bez znaczenia pozostaje także wygląd drzwi. Jest to oczywiście kwestia indywidualnych upodobań, ale też generalna zasada jest taka, że drzwi do pokoju powinny się komponować z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Zalecane jest także dobranie drzwi pod kątem charakteru pomieszczenia, w tym jego metrażu. W małych mieszkaniach zdecydowanie lepiej prezentują się drzwi jasne, nawet białe, i przeszklone, które wyglądają lekko i nie przytłaczają przestrzeni, jak to by było w przypadku masywnego i ciemnego skrzydła drzwiowego.

Drewniane czy szklane?

Nowoczesna hurtownia budowlana Bricoman.pl dysponuje kolekcjami drzwi (dostępnymi na: https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/drzwi-wewnetrzne/drzwi-wewnetrzne), które wyróżniają się modnym designem i zostały wykonane z różnych surowców. W mieszkaniu urządzonym w modnym stylu minimalistycznym znakomicie się będą prezentować proste i nowoczesne drzwi szklane lub zrobione z połączenia płyty meblowej ze szkłem. Natomiast we wnętrzach o aranżacji rustykalnej czy klasycznej zawsze dobrze wyglądają drzwi drewniane lub pokryte okleiną imitującą drewno.

Jeden styl, różne warianty

Decydując się na zakup drzwi wewnętrznych w nowoczesnej hurtowni budowlanej Bricoman.pl, można dobrać z tej samej serii co drzwi do pokoju skrzydło drzwiowe do łazienki. Możliwe jest również wybranie do części pomieszczeń drzwi pełnych, a do innych skrzydeł przeszklonych hartowanym szkłem.

Bez względu na rozwiązania zastosowane w poszczególnych modelach drzwi z danej kolekcji będą w tym samym stylu i odcieniu, dzięki czemu utworzą w domu swego rodzaju całość, która idealnie komponuje się z aranżacją wnętrza. Ma to ma zastosowanie w sytuacji, gdy na przykład sypialnię czy gabinet domowy chcemy bardziej wyodrębnić z reszty domu i zamontować w niej właśnie pełne skrzydło drzwiowe, a między salonem a przedpokojem uznamy za optymalne drzwi przepuszczające światło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here