Właściwości czystka. Czy czystek jest pomocny w odchudzaniu?

Czystek staje się coraz to bardziej popularnym ziołem, który używany jest przez coraz to większą rzeszę ludzi, którzy stronią od tabletek i antybiotykoterapii a stawiają na naturalną medycynę. Mówi się też o tym, że zioło to wspomaga przemianę materii, co w konsekwencji może prowadzić do utraty wagi. Czy czystek rzeczywiście pomaga zgubić zbędne kilogramy? Jaki ma wpływ na nasze zdrowie?
Ujmując z botanicznego punktu widzenia czystek (łac. Cistaceae) jest rośliną, która pochodzi z zachodniej Azji oraz południowej Europie. Liczy on 50 gatunków, z czego najpopularniejszy jest czystek kreteński, szary, landanowy oraz wawrzystolistny. Jako roślina ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie, ponieważ zawiera dużą ilość polifenoli, które zaliczane są do antyoksydantów.
Właściwości czystka
Ziele czystka wykazuje oczywiście wiele właściwości zdrowotnych. Tak jak wspomniano wcześniej, napar z czystka dostarcza bardzo dużą ilość polifenoli oraz witamin z grupy C i E oraz beta karotenu i flawonoidów. Taka mieszanka flawonoidów i witamin odpowiada za opóźnienie starzenia organizmu i skóry i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób takich jak miażdżyca, nowotwory (przewodu pokarmowego, skóry oraz prostaty). Dodatkowo ziele pomaga zwalczyć infekcje, wirusy, bakterie, jest pomocny w leczeniu trądziku i innych stanach zapalnych skóry. Ponadto czystek wspomaga chronić żołądek przed wnikaniem różnych substancji do organizmu. Obniża również poziom złego cholesterolu na rzecz dobrego oraz chroni naczynia krwionośne. Napar spożywany regularnie wspomaga również układ odpornościowy. Dodatkowo czystek wspomaga również łagodzi objawy alergiczne, więc osoby cierpiące na nią mogą spożywać go w celu złagodzenia objawów alergicznych.
Czystek a odchudzanie- cudowne antidotum na zrzucenie zbędnych kilogramów?
Na początek trzeba wspomnieć, że ziele czystka samo w sobie nie jest typowym produktem na odchudzanie. Owszem, czystek przyspiesza delikatnie przemianę materii, co nie oznacza, że wspomaga zgubienie zbędnych kilogramów. Z drugiej strony czystek ma doskonałe właściwości wiążące toksyny z organizmu, co z pewnością jest krokiem do zdrowego odchudzania. Warto więc rozważyć jego codzienne picie, jako uzupełnienie połączone z odpowiednią dietą oraz ćwiczeniami. Bo tylko odpowiednio dobrane racje żywieniowe połączone z aktywnością fizyczną daje zamierzone rezultaty.
Czy czystek odchudza?
Jak wspomniano wcześniej pomimo, że czystek tylko wspomaga całościowy proces zrzucania zbędnych kilogramów to nie oznacza to, że samo picie z niego naparów sprawi, że kilogramy będą się gubić same. Picie jego powinno się uzupełnić w dietę o ujemnym bilansie kalorycznym oraz dobraną aktywnością fizyczną. Trzeba pamiętać, że korzystne efekty z naparu płyną tylko podczas regularnego i codziennego stosowania. Ważne jest, aby pić ją w ilości nie mniejszej, niż 100 ml. Zazwyczaj kuracja nim wynosi 30 dni, lecz czystek jest zaliczany do bezpiecznych ziół, który nie powoduje efektów ubocznych. Można więc go pić codziennie.

zdrowakroplakrwi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here