Wczasy na Dominikanie

Dominikana – wczasy – pisanie możliwościach tego miejsca sprawia dużo przyjemności. Dominikana, a dokładniej Republika Dominikańska to państwo na Morzu Karaibskim, leżące na wyspie Haiti. Językiem urzędowym jest hiszpański, ale można porozumiewać się również po angielsku, co znacznie ułatwia pobyt tam. Coraz częściej Polacy wybierają to miejsce w sezonie jesienno-zimowym, aby odpocząć od polskiej, zimnej rzeczywistości. Jest to jedno z najbardziej egzotycznych miejsc, które kusi swoimi piaszczystymi plażami, których łączna długość wynosi ok. 600 km, błękitnym morzem, palmami wysokimi temperaturami przez cały rok, szeroko rozwiniętą bazą hotelową (wiele miejsc all-inclusive) i gastronomiczną. Można stwierdzić, że to miejsce to raj na ziemi, zwłaszcza dla osób, które pragną wypocząć od miejskiego zgiełku, zmiennych warunków pogodowych. Kierując się w to miejsce z dziećmi możemy spodziewać się urozmaiconej infrastruktury placów zabaw, zjeżdżalni wodnych, basenów, brodzików, animatorów przeznaczonych do zabawiania dzieci. Baza hotelowa jest bardzo nowoczesna i urozmaicona. Jest to świetny ośrodek do nauki sportów wodnych – kitesurfing’u i windsurfing’u, gdzie będą idealne warunki, aby ćwiczyć wśród amatorów, jak i profesjonalistów. Możemy również wypożyczyć narty wodne czy strój do nurkowania, aby podziwiać piękno kraju również pod wodą oraz wyruszyć w rejs żaglówką czy kajakiem. W niektórych miejscach można znaleźć korty tenisowe, siłownie czy water parki. Na pewno okoliczni mieszkańcy będą służyć radą i pomocą przy wyborze, np. restauracji, ponieważ są to w większości ludzie szczerzy, sympatyczni, pełni energii i ciągle uśmiechnięci.
Możemy wyróżnić dwa główne regiony, które są najbardziej warte uwagi, ale również najbardziej znane:
– Punta Cana – wschodni rejon Dominikany, gdzie znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż na świecie z miękkim piaskiem (Bavaro Beach), a wokół pną się palmy kokosowe, które dają upragniony cień dla osób pragnących ochłody
– La Romana – mieści się tam piaszczysta plaża Bayahibe – wyróżniona Błękitną Flagą, Santana szeroka, pokryta jasnym piaskiem.
Gastronomia skupia się głównie na owocach morzach – świeże ryby, langusty, czy krewetki to specjalność tamtejszych kucharzy. Przyrządzają również znakomite steki wołowe czy regionalny napój – mamajuana, tj. butelka pełna patyków, kawałków kory i korzonków zalanych winem, rumem albo miodem.
Na Dominikanie możemy znaleźć wiele miejsc do zwiedzania. Są to między innymi:
– stolica Santo Domingo, gdzie możemy odwiedzić starówkę, której wygląd zapiera dech w piersiach, warto zwrócić uwagę na najsłynniejsza ulicę w tamtej okolicy – El Conde
– las namurzynowy w Parku Los Haitises
– Półwysep Samana
– Wyspa Saona
– Altos de Chavon – małe, kolonialne miasto zbudowane z koralowca
– wodospad El Limon.
Ten raj na ziemi posiada również bogatą ofertę barów i klubów, które są otwarte do samego rana, w których można napić się egzotycznych drinków, poznać mieszkańców, jak również odetchnąć po całodziennych wycieczkach po tym pięknym kraju.

czas-wakacji.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here