Zakładanie własnej firmy wiąże się z wieloma obawami. Dotyczą one przede wszystkim opłacalności działalności, wielkości poniesionych na inwestycje finansowych nakładów oraz zdobycia odpowiedniej liczby klientów, którzy pozwolą na osiągnięcie zysku i utrzymanie się na rynku. Nie inaczej jest w przypadku zdecydowania się na franczyzę.
Wybór franczyzy, jako sposobu prowadzenia działalności nie oznacza wcale, że sukces branżowy i co za tym idzie duże zyski mamy zagwarantowane. Nawet taka działalność może być nieefektywna. Powodów jest wiele. Zwykle takie problemy wiążą się nieodpowiednią lokalizacją, niewygodnym dojazdem, brakiem potencjalnych klientów zainteresowanych usługami naszej firmy.
Franczyza jak każdy inny biznes ma wady. Przede wszystkim licencja franczyzowa kosztuje, jej zdobycie wiąże się z uiszczeniem odpowiednio wysokiej opłaty. Nie sposób jej uniknąć, choć nie koniecznie musimy ją uiszczać jednorazowo. Zazwyczaj istnieje możliwość rozbicia jej na przykład na kwartalne raty. Kolejną wadą jest konieczność wypłacania części zysków franczyzodawcy.
Postanowienia umowy zawartej z franczyzodawcą muszą być wypełniane. W dużej mierze ogranicza to swobodę podejmowania decyzji. Franczyza daje możliwości rozwoju, ale jednocześnie blokuje indywidualność. Wszystkie najważniejsze aspekty prowadzenia muszą być zgodne z działaniami firmy na całym świecie.

http://www.bankowe.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here