Jeśli dysponuje się dużą kwotą pieniędzy łatwiej jest znaleźć atrakcyjną inwestycję. Jednak również niewielkie i bardzo małe kwoty można dobrze ulokować. Tak naprawdę każda kwota jest dobra, aby spróbować ją pomnożyć.

Ryzykowna inwestycja

Wydaje się, że w przypadku małych kwot warto często decydować się na ryzykowne inwestycje. Rzecz w tym, że dzięki nim z małych kwot można w krótkim czasie zrobić duże pieniądze. Jeśli zaś straci się zainwestowane pieniądze nie powinno to zbytnio zaboleć inwestora.

Niewątpliwie, jedną z form ryzykownej, a jednocześnie dającej nadzieję na zysk inwestycji jest kupno kryptowalut. Obecnie bitcoin, czyli najpopularniejsza tego typu waluta jest już o kilkaset procent droższa niż była kilka lat temu. Ludzie którzy kupili ją, gdy tylko się pojawiła dziś zarobili już duże pieniądze. Czy jednak nie jest już za późno na kupno tej waluty? Czy nie jest ona przeceniona? Wydaje się, że ma jeszcze duży potencjał zysku, jednak oprócz bitcoina istnieje również wiele innych, nowszych i tańszych jak na razie kryptowalut, którymi warto się zainteresować.

Ulokowanie pieniędzy

Oczywiście, niektórzy zastanawiając się w co inwestować małe kwoty wcale nie myślą o ryzykownych inwestycjach. Pomimo, że kwoty są niewielkie, bardzo zależy im na tym, aby ich nie tracić. Dlatego też szukają jakiegoś bezpiecznego ulokowania pieniędzy.

Najczęściej Polacy lokują pieniądze na lokatach bankowych. Oczywiście, zapewnia to jakiś zysk i daje pewność że nie utraci się pieniędzy. Jednakże, jest to jedna z mniej opłacalnych inwestycji.

Dobrym sposobem jest na przykład kupno akcji spółki dywidendowej. Warto dobrze się rozeznać w kwestii spółek notowanych na giełdzie i wybrać taką, która regularnie od lat wypłaca swoim akcjonariuszom dywidendy. Dobrze, aby była to zaufana spółka o wysokiej renomie. Inwestycja w akcje takiej firmy daje stały zysk w postaci dywidendy, ale również często pozwala zarobić na wzroście kursu akcji. Jest to również relatywnie bezpieczna inwestycja, gdyż kursy akcji stabilnych firm rzadko kiedy drastycznie spadają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here