Urządź domowe biuro!

Być może prowadzisz własną jednoosobową działalność, jesteś freelancerem bądź szefem mikro przedsiębiorstwa. Chcesz urządzić swoje pierwsze biuro i nieważne gdzie ono się znajduje – czy w twoim mieszkaniu czy w domu jednorodzinnym. Chcesz aby było funkcjonalne oraz spełniało wszystkie twoje potrzeby. Czy w tym celu konieczne jest duże biurko? A może warto zainwestować w telefony konferencyjne? Sprawdźmy o co warto zadbać przy aranżacji domowego biura!

Pomieszczenie 

Mimo, że siedziba firmy często mieści się w naszym mieszkaniu, dobrze jest wydzielić osobne miejsce służące wyłącznie sprawom służbowym. Choć praca z domu jest coraz popularniejsza, to warto oddzielić sprawy zawodowe od tych rodzinnych. Gabinet to miejsce, gdzie powinniśmy usiąść i skupić się na pracy, jednak może być to ciężkie, gdy w tym samym pomieszczeniu ktoś gotuje obiad czy bawią się małe urwisy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wydzielenie przestrzeni na pracę. Gdy przyjmujemy klientów w domu, dobrze by dojście nie wymagało przejścia przez inne pomieszczenia.

Sprzęt i meble

Jeśli chodzi o wystrój, to jego część determinuje nasza praca. Jeżeli pracujemy kreatywnie, to możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa w urządzaniu. Jakieś modne, mocne kolory, ciekawe dodatki. Musimy jednak pamiętać, że nie mogą one nas rozpraszać. Dla jednych całkowicie normalna będzie praca przy lekkim hałasie, np. grającym radio. Inni natomiast potrzebują absolutnej ciszy, a nawet wyciszenia pomieszczenia specjalnymi gąbkami (osoby zarabiające głosem, muzycy). Dlatego przy urządzaniu pamiętajmy, by poszczególne elementy pasowały do nas. 

Dla wielu osób najważniejszym meblem będzie biurko. Dobrze by było ono dostosowane do naszego wzrostu (polecamy te regulowane) oraz było wystarczająco duże – szczególnie gdy chcemy na nim umieścić coś więcej niż laptopa czy monitor. Jeżeli często kontaktujemy się z naszymi partnerami na odległość, to postawmy na dobrej jakości telefony konferencyjne. Dzięki temu bez problemu będziemy porozumiewać się z ludźmi bez względu na szerokość geograficzną. Ważna jest organizacja biurka – jeżeli będą tam leżały jakieś dokumenty, to najlepiej w szufladkach bądź segregatorach. Wszelkie długopisy i inne akcesoria również powinny posiadać swoje pojemniki. Jeżeli zużywamy dużo papieru, przyda się niszczarka do dokumentów. Drugim podstawowym i niezbędnym meblem jest wygodny fotel biurowy. Odpowiednio wyprofilowany zapewni naszemu kręgosłupowi podparcie i wyeliminuje ból pleców. Nie zapomnijmy o dobrym oświetleniu – zbyt słabe będzie powodować senność, zmęczenie a zbyt ostre będzie nas rozpraszać. 

Design 

Fajnie jest podkreślić swój charakter dodatkami! Mogą być one w jednym kolorze czy motywie, ale dziś modny jest również „uporządkowany chaos”. Na ścianach można zawiesić interesujące grafiki, dyplomy czy własne zdjęcia. Dzięki temu nasze biuro będzie bardziej spersonalizowane. 

Domowe biuro z prawdziwego zdarzenia to marzenie wielu przedsiębiorczych osób. To miejsce, gdzie będzie można spełniać się zawodowo i zapewniać byt sobie czy swojej rodzinie. Ze względu na ilość spędzanego tam czasu, warto pokusić się o ciekawe pomieszczenie, które będzie nas inspirować i wręcz zachęcać do pracy. Pamiętajmy jednak, że żadne akcesoria, meble ani telefony konferencyjne nie zastąpią nam zapału, z jakim powinniśmy wykonywać swoje obowiązki na drodze do sukcesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here