Prowadzenie samochodu to czynność uważania za mało skomplikowaną. Szacuje się, że z dróg całego świata korzysta każdego dnia ponad miliard pojazdów prowadzonych przez miliard kierowców. Co zatem może być w tym trudnego?

A jednak poprawna technika jazdy to wcale nie jest taka prosta sprawa. Prowadzenie samochodu to nie tylko sztuka wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych manewrów. To przede wszystkim umiejętność zachowania bezpieczeństwa, ograniczania kosztów i niwelowania wpływu podróżowania samochodem na środowisko naturalne. Na szczęście nigdy nie jest za późno na doskonalenie tych obszarów. Pomoże Ci w tym system zarządzania flotą z funkcją GPS.

Bądź bezpieczny

Bezpieczeństwo za kierownicą to temat numer jeden. Każdego roku w Polsce ma miejsce ponad 33 tysiące wypadków samochodowych, w wyniku których śmierć ponosi ponad 3 tysiące osób rocznie. Statystyki są zatem przerażające.

Właśnie dlatego tak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze i utrwalanie dobrych nawyków. Czy wiesz, że profesjonalne systemy monitoringu stylu jazdy zidentyfikują momenty, w których Twoja podróż staje się zbyt ryzykowna i natychmiast Cię o tym poinformują? Szybka korekta poprawi bezpieczeństwo Twoje oraz innych użytkowników drogi.

Bądź oszczędny

Sprawdzaj zużycie paliwa wykorzystując monitoring. GPS pozwala na dokładną analizę ilości pokonywanych kilometrów oraz zestawiać je z zapotrzebowaniem na paliwo. Dzięki temu będziesz w stanie wybierać trasy, które sprzyjają uzyskiwaniu oszczędności. Wyniki mogą się okazać zaskakujące. Często bowiem najkrótsze trasy wcale nie są najszybsze a czasem nadłożenie kilku kilometrów może skutkować niższym spalaniem.

System umożliwia także doskonalenie stylu sprzyjającego oszczędnej jeździe. Analizując dane można zidentyfikować momenty największego zapotrzebowania na paliwo i skonfrontować je z prędkością i obrotami silnika. A poznanie źródła problemu powoduje, że zdecydowanie łatwiej pracować nad jego wyeliminowaniem.

Bądź ekologiczny

Ekologia często kojarzy się z segregowaniem śmieci i oszczędzaniem energii elektrycznej. Tymczasem odpowiednia technika jazdy samochodem również pozwala zmniejszać wpływ jaki wywierasz na środowisko naturalne. Oszczędna jazda to także ekologiczna jazda. Dbając o własną kieszeń dbasz także o czystość powietrza i przeciwdziałasz ociepleniu klimatu.

Wszystko to dzięki systemowi zarządzania flotą

Wszystkie te korzyści możesz uzyskać dzięki wykorzystywaniu systemu zarządzania flotą z funkcją GPS. Zaskakujące? Na początku możesz odnieść takie wrażenie. Jednak postęp technologiczny sprawia, że systemy nawigacyjne nie są już tylko elektronicznymi mapami, a mogą pomóc kierowcom w rozwiązaniu wielu codziennych problemów.

Jeżeli myślisz, że takie systemy dedykowane są wyłącznie zawodowym kierowcom – jesteś w błędzie. Z zaawansowanych systemów telematycznych mogą korzystać wszyscy kierowcy, niezależnie od tego czy samochód służy im do celów zawodowych czy do weekendowej rekreacji. Warto korzystać z możliwości jakie zapewniają. Dzięki nim podróżowanie stanie się bezpieczniejsze, mniej kosztowne i bardziej ekologiczne. A koło takich korzyści nie można przejść obojętnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here