To pojezierze nie zajmuje zbyt wielkiej powierzchni, jednak na brak atrakcji na jego terenie nie można narzekać. Tu każdy turysta znajdzie dla siebie coś ciekawego, a miejscowe atrakcje na każdym miłośniku podróży mogą zrobić ogromne wrażenie. Czym zachwyca Pojezierze Mrągowskie?

Pojezierze Mrągowskie to piękny i doskonale zagospodarowany obszar. Ponieważ czeka tu wiele ośrodków turystycznych, na terenie których turyści mogą znaleźć tanie noclegi, chętnych na wypoczynek w tej części kraju nie brakuje. Dodatkowym walorem są tu piękne krajobrazy oraz doskonałe warunki do wypoczynku. Wszystko to sprawia, że na terenie Pojezierza Mrągowskiego turystyka od lat zajmuje bardzo ważne miejsce. Co warto zobaczyć w tej części kraju? Jakie atrakcje turystyczne zasługują tu na szczególne wyróżnienie?
Pojezierze Mrągowskie to przede wszystkim wspaniałe skupisko jezior, nad brzegami których powstają modne ośrodki wypoczynkowe i popularne letniska. Wśród najpopularniejszych jezior znajduje się jezioro Mokre, przez które przepływa Krutynia. Ta rzeka to kolejny skarb Pojezierza Mrągowskiego, a jednocześnie – jeden z najpopularniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Pojezierze Mrągowskie tu również ciekawe miasta oraz mniejsze miejscowości, na terenie których również czekają na turystów wspaniałe atrakcje turystyczne. Zachwyca Reszel oraz Mrągowo – piękne miasto, na terenie którego można znaleźć tanie noclegi. Warto zobaczyć też sanktuarium w Świętej Lipce oraz poświęcić nieco czasu na wizytę we wsi Gierłoż. Tu najważniejszą atrakcją jest Wilczy Szaniec – jedna z najważniejszych i najsłynniejszych kwater wojennych Hitlera, która dziś stanowi niezwykłą ciekawostkę dla odwiedzających Pojezierze Mrągowskie turystów.

rebel-tv.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here