Trądzik kojarzony jest raczej z wiekiem młodzieńczym, pojawia się on bowiem podczas dojrzewania u nastolatków. U jednych zmiany skórne są mocniejsze, a u innych słabsze. Jednak wiele osób dorosłych też cierpi na zmiany skórne, mimo że okres dojrzewania mają już dawno za sobą. Czym to jest spowodowane? Czy stres ma wpływ na zmiany trądzikowe? Dlaczego powstają przebarwienia skóry?
Trądzik tak na prawdę może być spowodowany wieloma czynnikami. Niewłaściwa higiena, źle dobrane kosmetyki lub ukrywająca się choroba. Przede wszystkim to właśnie nieodpowiednia pielęgnacja skóry lub jej brak wpływa na pojawienie się trądziku u osoby dorosłej. Pamiętajmy, że nasza twarz często narażona jest na bliski kontakt z przedmiotami takimi jak telefon, na którego ekranie mogą zbierać się tysiące niewidzialnych przez nas bakterii. Częste mycie twarzy bądź innych części ciała skażonych trądzikiem powinno zostać wplecione do codziennej rutyny dnia osoby walczącej z tymi problemami.
Mało osób wie, ale również pogoda może mieć negatywny bądź pozytywny wpływ na skórę. Czy pory roku mają wpływ na trądzik? Osoby posiadające trądzik zapewne zauważyły, że latem jest on jakby mniejszy natomiast zimą pojawia się go znacznie więcej. Nic bardziej mylnego. Latem nasza skóra nabiera ciemniejszych odcieni przez co trądzik staje się mniej widoczny. Opalanie krost jest absolutnie niewskazane i lepiej unikać promieni słonecznych gdy zmiany na twarzy są duże i ropiejące. Zimą natomiast nie powinno się zapominać o częstym myciu i nawilżaniu twarzy kremami.

derm-art.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here