pomodoro

Technika Pomodoro jest to nie tylko prosty, ale również skuteczny sposób na dobrą organizację pracy oraz nauki. Przekonaj się na czym ona polega oraz dlaczego warto ją stosować. Z pewnością będziesz zaskoczony rezultatami. Jeżeli w twojej pracy towarzyszy ci chaos z pewnością będzie to ratunek dla ciebie. Czym jest technika Pomodoro? Sprawdź sam!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/technika-pomodoro/

Technika Pomodoro – idealny sposób na organizację pracy

Doskonałym Rozwiązaniem, które poprawi waszą produktywność oraz odpowiednio zorganizuje waszą pracę jest technika, zwana techniką Pomodoro. Pdzydaje się ona nie tylko w biurze, ale również w naszym własnym biznesie, a także w szkole!

Produktywność wymaga od nas dużego skupienia oraz koncentracji. Przeskakiwanie z jednego zadania na drugie stanowczo nam w tym nie pomoże. Praca 10 minut nad grafikiem, później 15 minut nad biznesplanem, a następnie 5 minut na tą rozmową telefoniczną, powrót do grafiku, jedynym okiem rzut na media społecznościowe i tak w nieskończoność. Efektem takiej pracy może być tylko stres zmęczenie oraz niska jakość prezentowanych wyników. W jaki sposób tego uniknąć?

Blokowanie zadań– dobra organizacja

Dobrą organizacją jest praca, którą zaczniemy odblokowania zadań. Na czym to polega? Starajmy się wykonywać jedną czynność w jednym bloku. Jeżeli piszemy maila, zamiast wracać do niego co kilka minut, napiezmy go raz a dobrze i wyślijmy. Starajmy się rezerwować czas na wykonywanie tylko i wyłącznie jednej czynności za jednym zamachem. Takie blokowanie zadań Zacznijmy od tego, które jest najważniejsze danego dnia. Starajmy się poświęcić na nim 100% naszej uwagi oraz koncentracji. Blokowanie zadań, jest pierwszym fundamentem do zrozumienia działania techniki Pomodoro.

Technika Pomodoro – podstawowe informacje

Technika Pomodoro polega na tym że koncentrujemy się i poświęcamy czas na intensywną pracę nad jednym zadaniem oraz stosujemy przerwy. Pracujemy przez około 20 minut ciągiem, a później robimy sobie 5 minut przerwy. Tak wygląda jedna sesja techniki Pomodoro. Liczba sesji nie jest ustalona. Po 4-5 sesjach przychodzi czas na dłuższy odpoczynek trwający na przykład 20 minut.

Traktujemy czas który jest przeznaczony na wykonanie zadania jako święty. Starajmy się maksymalnie skupić na tym co robimy, aby nie rozprasza by nas inne sprawy. Przerwa oznacza, że odchodzimy od komputera i robimy coś z dala od niego. Może to być na przykład zjedzenie przekąski, zrobienie sobie kawy lub po prostu pójście na krótki spacer, żeby się przewietrzyć. 

Tej techniki najlepiej jest spróbować na początku małymi krokami. Zaczynajmy od jednej sesji na dzień. Kolejnego dnia wprowadzimy dwie sesję następnego 3,4 i tak dalej w ten sposób zorganizujemy sobie świetnie czas pracy oraz zauważamy jakie przynosi to nam korzyści. Po pewnym czasie stosowanie techniki Pomodoro będzie dla nas nawykiem.

Zobacz też: http://www.pou.pl/w-jaki-sposob-zalozyc-dzialalnosc-gospodarcza-przez-telefon/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here