Każdego roku rośnie ilość Polaków korzystających z usług linii lotniczych. Podróż samolotem przestaje być czymś dostępnym dla nielicznych i staje się jednym z najpopularniejszych środków transportu. Mimo to wiele osób narzeka na wysokie koszty biletów. Wystarczy jednak trzymać się kilku prostych metod, aby znacząco obniżyć cenę, którą przyjdzie zapłacić za lot.

Pierwsza rzecz, to rezerwowanie z możliwie dużym wyprzedzeniem. Szczególnie ważne jest to w przypadku tanich linii lotniczych, w których bilety sprzedawane są w następującym systemie pierwsze kilka sztuk kosztuje 9zł, następne kilka 29zł i tak wraz ze wzrostem obłożenia danego lotu, rośnie cena biletu, dlatego ważne jest wyprzedzenie. Największe oszczędności można zyskać rezerwując bilety na około 2-3 miesiące przed lotem.

Druga kwestia to unikanie, o ile to możliwe, weekendów oraz dat w których w danym miejscu odbywają się duże wydarzenia. Obłożenie linii w tym czasie jest dużo większe, co powoduje, że podnoszą one koszt biletu. Niektóre linie, podnoszą chwilowo ceny biletów na swoje loty, po ogłoszenie, że w danym miejscu odbędzie się wydarzenie, mogące wzbudzić zainteresowanie i chwilę potem następuję szybki wzrost zainteresowania lotem. Aby oszczędzanie na locie, było skuteczne, warto nie rzucać się do rezerwacji od razu, ale poczekać nieco.

Ciekawym rozwiązaniem, które coraz powszechniej jest wykorzystywane przez różne linie, to różnicowanie cen w zależności od… komputera. Dzięki plikom cookies oraz informacji np. o posiadaniu komputera marki Apple, który automatycznie kwalifikuje klienta w kategorii tych zamożniejszych, tworzone jest coś, co można określić profilem klienta. Jeżeli system uzna klienta za zamożniejszego lub bardziej skłonnego do wydawania pieniędzy, będzie wyświetlał minimalnie wyższe ceny. Aby oszczędzić i uniknąć dodatkowej opłaty najlepiej korzystać z przeglądarki w trybie prywatnym, zwanym też trybem incognito.

Podczas wyszukiwania lotów, warto skorzystać z porównywarek, które poza lotami bezpośrednimi, są w stanie znaleźć czasami bardziej atrakcyjne cenowo połączenia z przesiadkami, zwłaszcza przy lotach długodystansowych. Należy jednak unikać rezerwowania lotów przez tego typu strony, gdyż wiele z nich dolicza swoją prowizje do rezerwacji, więc należy porównać cenę na stronie porównywarki i stronie przewoźnika.

Podsumowując. Oszczędzanie i tanie latanie są w zasięgu każdego. Kilka prostych sztuczek pozwala na oszczędzenie nawet set złotych na podróży, warto z tego skorzystać i odkryć uroki taniego latania, gdyż jest to najszybszy i najbezpieczniejszy środek transportu.

sisr.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here