Szybkie przelewy międzynarodowe

Współczesna bankowość daje ogromne możliwości w zakresie transferowania pieniędzy za granicę. Korzystają z tego nie tylko osoby pracujące na emigracji, ale także chociażby robiące zakupy w zagranicznych sklepach czy rezerwujące hotele. Aby uniknąć wysokich kosztów takich operacji zaleca się posiadanie konta walutowego, czyli prowadzonego w innej walucie rozliczeniowej. Inaczej wygląda to w przypadku szybkich przelewów międzynarodowych, gdzie nie potrzeba konta walutowego. Czy oznacza to, że taki przelew będzie drogi? Absolutnie nie. Wystarczy tylko skorzystać z odpowiedniej usługi, która pozwala realizować przelewy międzynarodowe tanio, wygodnie i – co równie ważne – szybko.

Czym właściwie są szybkie przelewy międzynarodowe?

Taką usługę świadczą nie tylko banki, ale też prywatne firmy spoza sektora bankowego. Polega ona na ekspresowej realizacji przelewu z jednego kraju do drugiego. Oczywiście w dzisiejszych czasach nie ma w tym nic odkrywczego, jednak warto zwrócić uwagę na pewien istotny szczegół: czas.

Chodzi o to, że banki oferujące przelewy międzynarodowe, czy to w standardzie SWIFT czy SEPA, nie gwarantują klientom natychmiastowego zaksięgowania środków na koncie odbiorcy. Standardowo przelew europejski jest realizowany w ciągu 2-4 dni roboczych. Można to przyspieszyć, ale nie za darmo. Opcja ekspresu jest bardzo kosztowna – prowizja bankowa potrafi wynieść od kilkudziesięciu do grubo ponad 100 złotych. Dobrym przykładem będą tutaj banki norweskie, które za przelew ekspresowy obciążą klienta opłatą w wysokości 350 koron, a więc blisko 150 złotych.

Problemem w przypadku przelewów międzynarodowych jest również przewalutowanie, często podwójne, gdy np. chcemy przelać środki z konta prowadzonego w funtach szterlingach na konto złotówkowe. Przed wysokimi kosztami takiej operacji chroni konto walutowe, ale trzeba je najpierw mieć. I o ile dla młodszego pokolenia założenie takiego konta nie stanowi jakiegoś większego problemu, o tyle trudno sobie wyobrazić, by podobnie było w przypadku np. seniorów mieszkających nad Wisłą, którym syn czy córka wysyłają pieniądze z zagranicy. Nie wspominając już o tym, że za prowadzenie konta walutowego często pobierane są dość wysokie opłaty.

Ten problem już dawno dostrzegły prywatne firmy, które zaoferowały swoim klientom szybkie przelewy międzynarodowe bez konieczności posiadania konta walutowego. Na polskim rynku szczególnie dużą popularnością cieszy się oferta Easysend. Firma ta działa na rynku przelewów od kilkunastu lat, zbierając bardzo pozytywne recenzje i przede wszystkim udostępniając realną, tańszą i szybszą alternatywę dla oferty bankowej.

Przelew międzynarodowy za pośrednictwem Easysend: dlaczego warto?

Po pierwsze: zlecenie przelewu jest bardzo łatwe i poradzi sobie z tym nawet osoba niezbyt biegła w obsłudze Internetu. Wszystko sprowadza się do wykonania kilku prostych kroków na stronie https://www.easysend.pl/ – użytkownik jest praktycznie prowadzony za rękę. Przelew międzynarodowy można zlecić z poziomu komputera, ale i urządzenia mobilnego, jak tablet czy smartfon.

Po drugie: niski koszt i brak ukrytych opłat. Easysend, jak każdy operator płatności, pobiera prowizję za przelewy międzynarodowe (poza przelewami z Polski do UK), która jest jednak znacznie niższa od tej bankowej. Przykładowo: gdy chcemy zlecić przelew z Niemiec do Polski, to w opcji FAST opłata wynosi zaledwie 0,99 euro. Niezależnie od kwoty przelewu!

Po podaniu konkretnej kwoty przelewu zlecający od razu wie, jaka kwota zostanie zaksięgowana na koncie adresata. Jedyny koszt stanowi prowizja – nie ma spreadu czy innych ukrytych opłat. Dzięki temu nie trzeba się zastanawiać, czy po zrealizowaniu przelewu odbiorca faktycznie otrzyma tyle pieniędzy, ile powinien.

Po trzecie: czas realizacji. To ogromny atut usługi Easysend, ponieważ już w podstawowym wariancie FAST pieniądze są księgowane na koncie odbiorcy w ciągu 1 dnia roboczego. Można również wybrać opcję SuperFAST z realizacją w ciągu 10 minut lub zlecić odbiór pieniędzy na poczcie – również w ciągu 10 minut.

Podsumowując: przelewy międzynarodowe bez konta walutowego są jak najbardziej możliwe, a dzięki takim usługom, jak Easysend mogą być też tanie i bardzo szybkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here