Dla jednych Sudety to przede wszystkim piękne góry, po których można urządzać wspaniałe wycieczki. Dla innych to pełne zabytków miasta oraz uzdrowiska, przyciągające piękną okolicą i rewelacyjnym zagospodarowaniem. W ich gronie wyróżnia się Szczawno Zdrój, na terenie którego turyści bez problemów znajdą i noclegi w przystępnej cenie, i atrakcje pozwalające na spędzenie tu czasu w ciekawy sposób. Jakimi atrakcjami może się zatem pochwalić ta miejscowość?

Bliskość tak ciekawego miasta, jakim jest Wałbrzych oraz świetne zagospodarowanie to czynniki, dzięki którym Szczawno Zdrój jest nie tylko znanym uzdrowiskiem, ale też ważną miejscowością turystyczną. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych letnisk, jakim mogą się pochwalić Sudety Środkowe. O walorach i atrakcjach uzdrowiska można mówić godzinami. Zachwycają parki: zdrojowy oraz szwedzki, przyciągają piękne kamienice i wille. Przyciąga znany z ważnych imprez kulturalnych Teatr Zdrojowy oraz palmiarnia, będąca wielką atrakcją dla każdego miłośnika przyrody. Wielu wrażeń mogą też dostarczyć spacery po Starym Zdroju – dzielnicy o typowo uzdrowiskowym charakterze. Osobliwością Szczawna jest hitlerowskie mauzoleum – jedna z najbardziej oryginalnych pamiątek z okresu międzywojennego, której w czasie wycieczki po tej okolicy z pewnością warto poświęcić nieco uwagi.

Szczawno Zdrój to kuszący cel jednodniowej wycieczki oraz świetna baza wypadowa w góry. Ci, którzy zarezerwują noclegi w tutejszych kwaterach, będą mogli korzystać z wypoczynku w wyjątkowo pięknym miejscu. Szczawno ma się czym pochwalić, a jego malownicza zabudowa przyciąga tak samo, jak pełna atrakcji okolica.

www.pomaranczowe.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here