Szampon po keratynowym prostowaniu

Piękne włosy to niezaprzeczalnie nasza największa ozdoba i chcemy, żeby zawsze były piękne –oraz posłuszne naszej woli. Dlatego coraz więcej kobiety, które ma „niezdecydowane” włosy, niby proste, ale podatne na warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć, decydują się na zabieg keratynowego prostowania włosów. Po takim zabiegu, który dla włosów jest niesamowicie inwazyjny, trzeba koniecznie odpowiednio zadbać o swoje włosy.
Na szczęście pielęgnacja po takim zabiegu nie jest trudna – po pierwsze trzeba pamiętać o ograniczaniu wypłukiwania z włosów pozostałej w nich keratyny, po drugie – należy ją w niewielkich ilościach dostarczać. Pierwszy postulat można wprowadzić w życie zaprzestając stosowania produktów, w których znajdują się silikony i głównie chodzi tutaj o methicone, silanol, silicon oraz silioxane. Bezpiecznymi dla włosów będą z kolei silikony rozpuszczające się w wodzie, na przykład alkohol, sól, ale nawet SLS czy SLES, a więc detergenty.
Na rynku kosmetycznym nie brak dzisiaj specjalistycznych produktów przeznaczonych do stosowania właśnie tuż po zabiegu prostowania włosów. Szampon po keratynowym prostowaniu nie posiadają w składzie żadnych zakazanych w takich przypadku składników, znajdziemy za to elementy, których włosom należy dostarczać, a więc właśnie keratynę. Stosując taki produkty będziesz mieć pewność, że włosy są gładkie, mocne, lśniące, że prostowanie nie wpłynęło na nie negatywnie w żaden sposób.
Musisz jednak uważać – jeśli włosy będą miały zbyt dużo dostarczanej keratyny, może dojść do tak zwanego przeproteinowania włosów. Zjawisko to samo w sobie nie jest groźne, jedynie charakteryzuje się tym, że włosy zaczynają przypominać puch. W takim wypadku najlepiej nie panikować, tylko włosy umyć szamponem posiadającym w swoim składzie SLS, a następnie zastosować odżywkę z nawilżającymi olejkami.
Na liście najlepszych produktów tego typu znajduje się szampon po keratynowym prostowaniu INOAR Szampon do prostowania keratynowego oraz Alfaparf Keratin Therapy Lisse Design.

glamourlook.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here