Na terenie tak pięknej krainy, jaką jest Pojezierze Drawskie, na brak atrakcji nie można narzekać. Gdzie ich szukać? Jednym z ciekawszych punktów w programie wycieczki po tej części Polski będzie Świdwin. Co warto tutaj zobaczyć?

Świdwin to miasto pełne kontrastów. W malowniczej scenerii czekają zróżnicowane atrakcje, dzięki którym każdy turysta znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Dla tych, którzy stawiają na dobrą zabawę i nowoczesne rozwiązania, ważnym punktem będzie tutejszy park wodny. Dla tych, którzy w czasie wycieczki po Pojezierzu Drawskim zechcą poznać lepiej jego dzieje, nie lada gratką mogą się okazać zabytki czekające na tutejszej starówce. Świdwin może się pochwalić m. in. Bramą Kamienną oraz gotyckim kościołem, który powstał w XIV wieku. Nie brak tu również pięknych kamienic, które urzekają swym wyglądem oraz historyczną formą. Dumą Świdwina jest jednak inny obiekt. To pochodzący z XIII wieku zamek, którego baszta jest dziś rewelacyjnym punktem widokowym. W zamku czekają na turystów i inne atrakcje, jak galeria sztuki, stylowa kawiarenka czy tak ciekawe wydarzenie, jakim jest inscenizacja „bitwy o krowę”.

Piękna okolica i cenne zabytki to ważne czynniki. To one sprawiają, że pobyt w Świdwinie dla każdego z nas może się stać przyjemnym doświadczeniem. Coraz lepiej rozwinięta baza noclegowa sprawia, że planowanie wycieczek po tej części Pojezierza Drawskiego staje się zadaniem łatwiejszym dla turystów. To dobrze, gdyż zainteresowanie tutejszymi atrakcjami rośnie z każdym sezonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here