Suszarka do włosów opinie

Znakomita większość współczesnych kobiet nie wyobraża sobie życia bez suszarki do włosów. Jednak wyszukać dobrą suszarkę w gąszczu ofert różnych urządzeń łatwo nie jest. Aby odpowiedzieć na pytanie: Jaką suszarkę do włosów wybrać, postanowiliśmy przedstawić główne cechy tego urządzenia. Sprawdzić, co powoduje, że jeden model jest lepszy od drugiego.
Mimo, że współczesne suszarki znacznie różnią się od swego prototypu z lat dwudziestych 20 wieku, który był urządzeniem przeszło dwukilogramowym, to nadal ma znaczenie ich waga, wielkość, moc, dodatkowe funkcje i końcówki. Dla osób, których suszenie włosów jest jedynie czynnością wykonywaną po kąpieli, bo trudno iść do pracy z mokrą głową, wystarczy prosty model wyposażony w standardowe funkcje. Ale wiele kobiet używa suszarki również do stylizacji włosów. W takim wypadku należy się przyjrzeć oferowanym przez producentów dodatkom.
Na przykład dyfuzor nada włosom puszystości, a koncentrator z wąskim i silnym strumieniem powietrza może nadać włosom „rozwiany” charakter, albo przyda się w stylizacji fryzury. Dzisiejsze suszarki są też wyposażone w ziemnozwarciowy przerywacz obwodu, co dokładnie znaczy, że jak w trakcie kąpieli wpadnie nam włączona suszarka do wanny, to nie porazi nas prądem.
Moc suszarki
Jaka jest najlepsza suszarka do włosów? Generalnie zasada jest taka – im większa moc suszarki, tym szybciej wysuszy włosy. Jednak czy zawsze jest to jedyne kryterium dobrej suszarki? Duża moc, to również większe zużycie energii. Kupując, zatem sprzęt oceń grubość swoich włosów. Do włosów krótkich, cienkich i rzadkich zapewne wystarczająca będzie moc 1400 W. Gdy Twoje włosy są grube, gęste i długie nie wybieraj suszarki poniżej 1600 W mocy. Na rynku dostępne są urządzenia od 1000 do 2300 W mocy. Wybierz, więc rozsądnie.
Regulacja temperatury i zimny nawiew
Na pewno przydatną funkcją suszarki będzie możliwość regulacji temperatury. Jest to szczególnie ważne dla włosów zniszczonych i przesuszonych, aby temperatura była tak dobrana, by dodatkowo nie przyczyniała się do kolejnych zniszczeń. Na rynku można spotkać suszarki całkowicie bez regulacji temperatury lub z regulacją dwu – do czterostopniowej.
Ważne jest, aby suszarka była wyposażona w taką temperaturę, która nie parzy dłoni, bowiem taka temperatura jest przyjazna dla włosów słabych i suchych. Również taka ciepłota jest zalecana do stylizacji włosów. Dla posiadaczy grubych i silnych włosów może być istotna najwyższa temperatura, pozwalająca w szybki sposób wysuszyć bardzo mokre i długie włosy.
Również zimny nawiew jest przydatny w pielęgnacji. Jak się okazuje, gdy każde suszenie włosów zakończone jest zimnym strumieniem powietrza, to stają się one bardziej gładkie i błyszczące. Zimny powiew powietrza korzystnie wpływa na strukturę i kondycję włosów. Także nawiew zimnego, lub chłodnego powietrza, lepiej utrwala fryzurę.
Siła nawiewu
Nowoczesne suszarki są zazwyczaj wyposażone w siłę nawiewu regulowaną dwu – do czterostopniowej skali. Słabszy nawiew sprawdza się w przypadku modelowania włosów za pomocą suszarki, zwłaszcza przy użyciu dodatkowego wyposażenia takiego jak np. dyfuzor. W przypadku potrzeby szybkiego wysuszenia świeżo umytych długich włosów sprawdzi się najwyższy stopień regulacji.
W połączeniu również z regulowaną temperaturą suszenia można uzyskać szereg wariantów odpowiednich dla każdego rodzaju włosów i sytuacji. Dodatkowo, część suszarek jest wyposażona w funkcję „turbo”, po włączeniu której suszenie skraca się o 30%.
Jonizacja
Funkcja, której warto się przyjrzeć, a potem zadbać, aby nasza suszarka była w nią wyposażona to jonizacja. Funkcja ta nie jest jeszcze we wszystkich suszarkach. Nasze włosy podczas „normalnego” suszenia stają się naelektryzowane dodatnio. Z tego powodu elektryzują się, jest to również powód, dlaczego stają się łamliwe i słabe.
Jony dodatnie przyczyniają się do otwierania się łusek włosa, co z kolei powoduje, ze stają się one napuszone, szorstkie i bez połysku. Jony ujemne zaś przeciwdziałają niszczeniu włosów. Dzięki generatorowi jonów, suszarka podczas pracy wytwarza jony ujemne. Jony te powodują zamykanie się łusek włosa, co wpływa pozytywnie na ich wygląd. Dzięki jonizacji włosy się nie elektryzują, są bardziej wygładzone i lśniące. Po zamknięciu łuski włosa, jest on również bardziej podatny na stylizację.
Nasze typy!
1. Philips HP8232/00
2. Remington Shine Pro-Air 2200 D5215
3. Rowenta Respectissim Silence CV7671D0
4. Bosch Styles to Go PHD1151
5. Babyliss iPro Silence 6614

twojafanaberia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here