Smart dom – czyli mieszkanie XXI wieku

W obecnych czasach inteligentne sterowanie domem staje się coraz lepiej dostępne – tego typu rozwiązania nie są już tak drogie, jak jeszcze kilka lat temu, w związku z czym wzrasta również zainteresowanie społeczeństwa. Co potrafią domy Smart i czy te funkcje są naprawdę przydatne w codziennym życiu? Zobacz!

Inteligentny dom, czyli jaki?

Co to właściwie znaczy, że dom jest inteligentny? To taki budynek, w którym zastosowano łatwy sposób sterowania niemal wszystkimi instalacjami, przez co można zaplanować dużo oszczędniejsze działanie poszczególnych systemów, ale i zapewnić sobie maksymalną wygodę każdego dnia. Dzięki specjalnej aplikacji w telefonie możesz bowiem jednym dotknięciem ekranu zgasić lub tylko przyciemnić światło w pomieszczeniach, włączać i wyłączać ogrzewanie, a także ustawiać inną temperaturę w każdym pokoju, sterować klimatyzacją, opuszczaniem i podnoszeniem rolet, a nawet podlewać kwiaty w ogrodzie, gdy jesteś w pracy.

Innowacje sprzątaniu i gotowaniu

Innowacje sprzątaniu i gotowaniu

Coraz większą popularnością cieszą się także urządzenia AGD sterowane z poziomu telefonów. Możemy tu wyróżnić przede wszystkim lodówki, które posiadają jednak najwięcej funkcji. Często wraz ze sterowaniem smartfonem w parze idzie duży wyświetlacz umieszczony na drzwiach lodówki. To na nim wyświetlą się Twoje notatki i informacje dla całej rodziny, które możesz przypinać z dowolnego miejsca na świecie, jeśli tylko masz dostęp do internetu. Co więcej, na wyświetlaczu możesz przygotowywać listy zakupów i przesyłać na swój smartfon, a także używać go jako tablet czy telewizor.

Również piekarniki posiadają teraz opcję sterowania smartfonem. Jest to o tyle przydatne, że nie musisz pamiętać o wstawionym do pieczenia daniu. Postępy w przygotowywaniu ciasta czy pieczeni będą się wyświetlały na Twoim telefonie, jak również poinformuje Cię on o zakończeniu pracy.

RTV w salonie – jeden pilot do wszystkiego

Innym ciekawym rozwiązaniem są pralki, które możesz uruchamiać za pośrednictwem aplikacji. Kiedy to może się przydać? Jeśli wychodzisz z domu do pracy i chcesz po powrocie cieszyć się świeżo wypranymi ubraniami gotowymi do rozwieszenia. Wystarczy, że pod koniec swojej zmiany włączysz odpowiedni program w telefonie, a po przyjściu do domu będą na Ciebie czekały czyste i świeże, ulubione ubrania.

RTV w salonie – jeden pilot do wszystkiego

Inteligentne rozwiązania zawitały również do salonów i pokojów dziennych. Bardzo tanim sposobem, na ułatwienie sobie sterowania wszystkimi urządzeniami RTV jest kupno pilota uniwersalnego – tutaj znajdziesz wiele modeli do wyboru: https://www.euro.com.pl/piloty-uniwersalne.bhtml. Dzięki niemu nie będziesz potrzebował kilku kontrolerów, by włączyć telewizor, dekoder, pogłośnić dźwięk na kinie domowym czy uruchomić odtwarzacz DVD lub Blu-ray. Pełne zautomatyzowanie to prawdziwa ulga również dla środowiska – nie musisz już trzymać w domu 5-6 pilotów i do każdego z nich regularnie dokupować zestawy baterii. Teraz wystarczy Ci zaledwie jeden komplet na bardzo długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here