Wśród wielu chorób cywilizacyjnych we współczesnym świecie, jako jedną z najpoważniejszych wymienia się cukrzycę. Połowa chorych jednak nie wie, że choruje na tę chorobę, co jest bardzo niebezpieczne, może bowiem doprowadzić do poważnych powikłań.

Nefropatia cukrzycowa – jak cukrzyca wpływa na nerki?
Nefropatia cukrzycowa to uszkodzenie nerek spowodowane przewlekłą hiperglikemią czyli zwiększonym stężeniem glukozy we krwi u chorych na cukrzycę. W konsekwencji może dojść nawet do niewydolności nerek. Najlepszym sposobem na to, by nie dopuścić do rozwoju nefropatii, jest intensywne leczenie cukrzycy. Regularne badania (raz do roku) na obecność albuminy w moczu, pomogą szybko wykryć nieprawidłowości i podjąć leczenie, które zahamuje postęp nefropatii.
Jak zawsze, mądre podejście do naszego zdrowia, pozwoli zachować je na dłużej.

Skuteczne sposoby na poprawę krążenia.
Nie trzeba być lekarzem, by wiedzieć, że słabe krążenie krwi nie sprzyja naszemu zdrowiu, a wręcz naraża je na wiele poważnych chorób. Są jednak sposoby na poprawę tego stanu, a najważniejszym jest zmiana trybu życia, dotycząca przede wszystkim regularnych ćwiczeń fizycznych i zmiany diety oraz zwalczania stresu. Jest również wiele produktów naturalnych, poprawiających krążenie, które warto wprowadzić do pożywienia, chociażby np. papryczka chili, kurkuma, imbir, cytrusy, arbuzy, pomidory czy orzechy. Codziennie też trzeba pić odpowiednią ilość wody, co znacznie poprawi cyrkulację krwi.

Popękane pięty – domowe sposoby leczenia
Pękanie pięt również zwykle jest spowodowane brakiem odpowiedniej wilgoci w skórze. Na szczęście dolegliwość tę można wyleczyć dość szybko stosując naturalne środki, takie jak miód, olej kokosowy, oliwa z oliwek, cytryna i sól morska, moczenie stóp w wodzie z solą Epsom lub z octem jabłkowym.

ubiesa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here