Skrzyniopalety mogą zostać wykorzystane do przewożenia warzyw i owoców w przemyśle spożywczym, do zabezpieczania farmaceutyków w pracowniach i laboratoriach, jak i do transportu delikatnych towarów w jakiejkolwiek innej branży. Zastosowanie nieraz jest nakreślane przez ich materiał wykonania, którym może być albo plastik, albo drewno.
Kisteny plastikowe – za i przeciw
Za plastikiem na pewno przemawia to, jak łatwy jest on w obejściu. Osoby, które nie za bardzo znają się na potrzebach bardziej wymagających materiałów, na pewno zadowolą się możliwością bezproblemowego czyszczenia i praktycznie zerowej konieczności konserwacji.
Wykonane z plastiku Skrzyniopalety składane przeważnie są czyszczone przy użyciu bardzo standardowych środków chemicznych. Ze względu na swoją gładką powierzchnię nie narażając swoich użytkowników na niebezpieczeństwa związane np. z zahaczeniem o gwóźdź czy wbiciem sobie drzazgi, które to sytuacje często mają miejsce podczas korzystania z drewnianych skrzyniopalet.
Kisteny drewniane – za i przeciw
Skrzyniopalety drewniane, jak to zostało przed chwilą powiedziane, stanowią więc pewne zagrożenie dla pracowników z uwagi na występujące w nich gwoździe oraz drzazgi. Ponadto znacznie ciężej się o nie dba i utrzymuje w stanie pełnej higieniczności. Materiały naturalne ogólnie rzecz biorą są bardziej wymagające. Drewno łatwo ulega zawilgoceniu i dlatego trzeba uważać nawet na to, jak się je myje.
A zalety? Tak jak kistenom plastikowym nie można odmówić wygody, tak w przypadku skrzyń drewnianych głównym atutem będzie ich… taniość. Skrzyniopalety z drewna o standardowych wymiarach można kupić już za dosłownie sto złotych, a jest to naprawdę niewielka cena jak za produkt, z którego korzysta się potem przez lata.
Co wybrać?
Ostateczny wybór powinien być podyktowany indywidualnymi oczekiwaniami względem skrzyniopalet. Jeżeli chce się jednak zainwestować w coś porządnego, bezpiecznego i zarazem higienicznego, warto wydać trochę więcej pieniędzy na plastik.
Plastikowa skrzyniopaleta wymiary standardowo wyniosą 1200 x 800 cm. Są to takie fundamentalne wielkości, które w większości przypadków powinny dobrze się sprawdzić. Zawsze istnieje jednak możliwość, by te wymiary określić indywidualnie.