Samolotem z Gdańska do Krakowa? Dlaczego nie!

Podróż z jednego końca Polski na drugi jest często dużym wyzwaniem logistycznym i finansowym. Tanie loty krajowe mogą być alternatywą dla tradycyjnych środków transportu, takich jak samochód, autobus czy pociąg. Samolotem można dotrzeć np. z Gdańska do Krakowa nie tylko szybciej, ale również taniej.

Aby dostać się z Gdańska do Krakowa drogą lądową, trzeba poświęcić na to około kilkunastu godzin. Tymczasem samolotem tę samą odległość można pokonać w czasie 1 godziny i 10 minut. Taka perspektywa otwiera nowe możliwości w wielu dziedzinach.

Tanie loty z Gdańska do Krakowa

Trasa Gdańsk – Kraków jest jedną z najbardziej uczęszczanych przez podróżnych tras tanich lotów krajowych. W związku z tym z Gdańska do Krakowa codziennie lata kilka samolotów bezpośrednich (o różnych porach dnia) oraz są dostępne połączenia z przesiadką w Warszawie. Przesiadka wydłuża podróż od 1 do kilku godzin – w zależności od wybranego połączenia. Warto wspomnieć, że w przypadku lotów krajowych z reguły nie jest konieczne przybycie na odprawę znacznie wcześniej.

Ile kosztuje bilet lotniczy z Gdańska do Krakowa?

Ceny biletów na samolot z Gdańska do Krakowa zaczynają się już od ok. 100 zł. Oczywiście – im wcześniej rezerwujemy bilet, tym większe szanse na lepszą cenę, nie jest to jednak regułą. W wyszukiwarkach internetowych można znaleźć promocyjne ceny lotów nawet na dzień przed planowaną podróżą. Bilet najłatwiej jest kupić online, płacąc kartą kredytową bądź debetową z kodem CVV.

Czy loty krajowe są bezpieczne?

Loty krajowe obsługiwane są przez największe linie lotnicze, które obsługują również loty międzynarodowe, m.in. LOT, Ryanair czy Wizzair. Zachowane są takie same standardy bezpieczeństwa jak przy podróżach zagranicznych. Należy pamiętać, że według statystyk samolot jest jednym z najbezpieczniejszych środków transportu z uwagi na to, że wypadki w ruchu lotniczym zdarzają się najrzadziej.

Tanie loty krajowe to nowe możliwości

Szeroka dostępność szybkiej komunikacji lotniczej – nie tylko między Gdańskiem a Krakowem, ale także innymi dużymi miastami Polski – stwarza nowe możliwości na wielu polach. Szybkie podróżowanie pomiędzy ważnymi centrami biznesu, nauki i kultury to z całą pewnością dobra perspektywa dla ludzi biznesu, nauki i sztuki współpracujących z różnymi ośrodkami, ale nie tylko. To także szansa dla osób chorych, które dzięki tanim lotom krajowym mogą w łatwy sposób skorzystać z konsultacji medycznej czy też zabiegów medycznych w innym mieście. Loty krajowe otwierają nowe możliwości także przed studentami, którzy dzięki szybkiej komunikacji mogą w łatwy sposób podróżować pomiędzy różnymi ośrodkami naukowymi, zdobywając wiedzę i doświadczenie.

Z oferty tanich lotów krajowych mogą skorzystać wszystkie osoby dorosłe wraz z dziećmi, które zarezerwują bilet i dokonają odprawy przez internet. Młodzież także może podróżować samodzielnie. Kwestia ta jest regulowana osobnymi przepisami linii lotniczych i wymaga konsultacji opiekuna prawnego z przewoźnikiem. Każda osoba może zabrać ze sobą 1 lub 2 bagaże podręczne – w zależności od wybranych linii lotniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here