Rodzaje i specyfika soczewek okulistycznych Volk

0
397

Soczewki Volk są podstawowym narzędziem diagnostycznym w okulistyce. Powinny więc znajdować się w każdym gabinecie. Dzięki szerokiej ofercie modeli pasują one do wielu narzędzi i pozwalają na sprawne kontrolowanie narządu wzroku oraz skuteczną diagnostykę. Każda soczewka Volk zaprojektowana jest w taki sposób, aby pasować idealnie do przeznaczonego jej sprzętu i wspierać pracę okulisty.

Specyfika soczewek Volk

Soczewki Volk to specjalistyczne narzędzia, znajdujące swoje zastosowanie między innymi w oftalmoskopach, lampach szczelinowych czy w przypadku zabiegu witrektomii, czyli wycięcia ciała szklistego z wewnętrznej części gałki ocznej. Istnieją także soczewki przeznaczone do badań przesiewowych czy zabiegów laserowych, np. kapsulotomii. Ten typ soczewki sprawdza się także podczas takich badań jak gonioskopia, który polega ocenie kąta przesączania rogówkowo-tęczowego. Wszystkie badania wykonywane w znieczuleniu wymagają zastosowania soczewek, które będą maksymalnie bezpieczne dla pacjenta.

W ofercie MDT dostępne są między innymi:

  • soczewki Volk 3 Mirror przeznaczone do prac diagnostycznych i terapeutycznych,
  • uniwersalne soczewki Volk SuperField NC do lamp szczelinowych,
  • soczewki kontaktowe.

Soczewki Volk dzieli się dodatkowo na kontaktowe i bezkontaktowe oraz ze względu na przeznaczenie: wyróżnia się zatem modele asferyczne, gonioskopowe, laserowe oraz tzw. soczewki z kryzą, które umożliwiają optymalną stabilizację rogówki podczas badania. Często pozwalają także na przeprowadzenie badania bez konieczności stosowania dodatkowego płynu sprzęgającego.

Zalety stosowania soczewek Volk w gabinecie okulistycznym

Każda soczewka Volk posiada szerokie pole widzenia i umożliwia przybliżenie, które z kolei pozwala na dokładną diagnostykę oraz precyzyjne leczenie. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w kołnierz, który umożliwia stabilne ustawienie sprzętu podczas precyzyjnych zabiegów laserowych. Soczewki o prostej budowie są uniwersalne, dzięki czemu stosuje się je często w diagnostyce ogólnej, w tym także podczas rutynowych kontroli i okresowych badaniach wzroku.

Konkretny fragment narządu wzroku dzięki zastosowaniu odpowiedniej soczewki można obejrzeć po kilkoma kątami podczas jednego badania. To nie tylko ogromne ułatwienie dla specjalisty, ale także duża oszczędność czasu. Dobrej jakości narzędzia okulistyczne przede wszystkim pozwalają zwiększyć komfort pacjenta podczas wizyty.

Dodatkowo soczewki volk sprawdzają się także w przypadku diagnostyki pacjentów ze zwężonymi na skutek różnych zaburzeń źrenicami, u których dokładne badanie jest utrudnione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here