Przemysłowe wyświetlacze LCD o nietypowych kształtach

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają przemysłowe wyświetlacze LCD o bardzo nietypowych kształtach. Jeszcze kilka lat temu dostępne były jedynie ekrany o przekątnych od 7″ do 55″. W dzisiejszych czasach bez żadnego większego problemu można znaleźć zdecydowanie większe wyświetlacze.

Konstrukcje z wielu różnych wyświetlaczy LCD

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się modele z wąskimi ramkami naokoło obszaru aktywnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest tworzeniu bardzo wielkich telebimów o wysokiej rozdzielczości, które złożone są tak naprawdę z kilku zestawionych ze sobą wyświetlaczy LCD. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Przemysłowy wyświetlacz LCD może pochwalić się nie tylko szeroką rozdzielczością, ale również doskonałymi parametrami jeżeli chodzi o ergonomiczność. Między innymi dlatego też ekrany tego typu tak często wykorzystywane są w branży reklamowej.

Jedną z kluczowych zalet konstrukcji z wielu różnych wyświetlaczy LCD jest przede wszystkim to, że można wyświetlać wysokiej jakości obraz o dość szerokiej gamie kolorów. Dla wielu inwestorów bardzo dużą zaletą jest także to, że obraz jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Godne polecenia są wyświetlacze z bezwentylatorowym chłodzeniem, które pracować będą sprawnie przez wiele lat.

Wyświetlacze LCD do branży reklamowej

Wysokiej klasy wyświetlacz LCD bez żadnego większego problemu może być wykorzystany w trakcie mniej lub bardziej rozbudowanych akcji marketingowych. Reklamy na monitorze są największą gwarancją sukcesu, dlatego też producenci kładą coraz większy nacisk na wyświetlacze, których głównym zadaniem jest zastąpienie tradycyjnych telebimów.

Nowoczesne wyświetlacze LCD mogą pochwalić się nie tylko wysoką rozdzielczością. Niezależnie od miejsca powieszenia, mogą one zapewnić bardzo szeroki zakres jasności. Wyświetlacze tego typu doskonale nadają się jako info kioski, ściany multimedialne albo jako elektroniczne plakaty, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Na rynku dostępne są modele wewnętrzne i zewnętrze. W tym drugim przypadku producenci dodają specjalne obudowy ochronne, dzięki którym wyświetlacze LCD poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here