Prostownica która nie niszczy włosów

Jeśli przypatrzymy się gwiazdom na czerwonych dywanach, zauważymy, że w tym sezonie królują idealnie proste i gładkie włosy. Wystarczy spojrzeć na Kim Kardashian, Sarah Jessica Parker, Emme Watson, Naomi Campbell czy Natalie Portman. Chcąc dorównać nowym trendom, możemy narazić swoje włosy na zniszczenia. Codzienne prostowanie włosów i nakładanie na nie środków utrwalających fryzurę może przyczynić się do wypadania włosów, rozdwajania końcówek, przesuszenia oraz łamliwości. Jednak w dzisiejszych czasach, większość producentów nie tylko z branży fryzjerskiej, ale również innych, dba nie tylko o funkcjonalność, ale również jakość. Producenci prostownic do włosów udoskonalają swoje projekty, by oprócz swej głównej funkcji, jaką jest prostowanie włosów, miały również dodatkowe, które by ich nie niszczyły, a pielęgnowały.

Rodzaje prostownic, które nie niszczą włosów

Prostownice rozróżnimy głównie ze względu na rodzaj płytek. To one są odpowiedzialne za prostowanie włosów oraz wpływ na ich kondycję. Jednymi z najbardziej bezpiecznych są prostownice z keratyną, która jest uwalniana pod wpływem ciepła i sprawia, że włosy są wygładzone i błyszczące. Płytki ceramiczne natomiast sprawiają, że włosy są miękkie w dotyku. Prostownice z płytkami szklanymi i metalowymi nagrzewają się wolno, jednak nie narażają struktury włosa na zniszczenie. Doskonały rozwiązaniem są prostownice z płytką turmalnową, która pomaga zamykać łuski włosów i wygładza fryzurę. Jeśli nasze włosy są przesuszone, najlepszym wyjście będzie zakupienie prostownicy parowej, która prostuje włosy przy użyciu pary, nawilża je oraz zabezpiecza przed utratą wody przez włosy.

Pielęgnacja

Mimo stosowania specjalnych prostownic, które nie niszczą włosów, warto zadbać odpowiednio o ich kondycję. Przez częstotliwe zabiegi mogą one być nieco osłabione. Dlatego powinniśmy zaopatrzyć się w szampon i odżywkę wzmacniające oraz przynajmniej raz w tygodniu nakładać maskę na włosy. Dzięki temu nasze włosy będą zdrowe, gładkie i lśniące, a użycie prostownicy podwoi ten efekt.

testersi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here