W okresie ciąży organizm kobiety przechodzi rewolucyjne zmiany. Zostaje on obciążony znacznie bardziej niż zwykle. Wtedy też kobieta jest badana dużo dokładniej i częściej niż zwykle. Mimo wszystko w czasie ciąży mogą pojawić się różne problemy zagrażające zdrowiu naszemu i dziecka.

Często zdarza się, że kobieta ma niewydolną szyjkę macicy. W takim przypadku lekarz między 12 a 16 tygodniem ciąży lekarz może założyć szew mcdonalda. Wiele kobiet nie ma pojęcia co to takiego jest i szuka pomocy w wyszukiwarkach internetowych wpisując frazę – Szew mcdonalda a ciąża i poród. Szew ten zakłada się tylko wtedy kiedy ciężarna jest w dobrym stanie a rozwój płodu jest prawidłowy. Wiele kobiet obawia się owadów podczas ciąży. Nic dziwnego. Komary czy kleszcze mogą przenosić poważne choroby. Jak chronić się przed ukąszeniami owadów podczas ciąży? Możemy skorzystać ze sprayów odstraszających owady,które można nabyć w każdej aptece czy drogerii. Ważna jest również tętnica szyjna – budowa i możliwe dolegliwości podczas ciąży mogą być niebezpieczne. Zapalenie tętnicy szyjnej może niekorzystnie wpłynąć na stan ciężarnej.

Kobieta,która spodziewa się dziecka powinna wyjątkowo o siebie dbać. Szczególnie, jeśli lekarz wykryje jakieś nieprawidłowości. Może to doprowadzić do sporej dawki stresu, która nie jest wskazana w trakcie ciąży. Silny stres może nam jeszcze bardziej zaszkodzić. Dlatego powinno się jak najwięcej odpoczywać i postarać nie martwić się na zapas. Może to jedynie wpłynąć niekorzystnie na rozwijające się w naszym brzuchu dziecko.

miedzyrzecka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here