Pożyczki pod zastaw nieruchomości to nie kredyty

Kredyty hipoteczne to produkty bankowe, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Według informacji podanych przez Biuro Informacji Kredytowej średnia wartość zaciągniętego kredytu w czerwcu 2019 roku wyniosła aż 275,47 tysięcy złotych. Ilość zapytań do BIK z kolei, w tym samym miesiącu, osiągnęła zawrotną ilość 35,24 tysięcy.

To oznacza, że każdego roku ogromna liczba Polaków marzących o własnym „M” decyduje się na sfinansowanie zakupu nieruchomości za kredyt uzyskany w banku. Czy jednak pożyczanie pod hipotekę zawsze jest równoznaczne z kupnem własnego mieszkania, domu lub innej nieruchomości? Niekoniecznie. Najlepszym dowodem na to są pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości to nie kredyty

Pożyczki pozabankowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Znane wszystkim „chwilówki”, czyli niewielkie sumy pożyczane na krótki okres czasu, można dziś z łatwością zaciągnąć w kilka chwil bez wychodzenia z domu. Nie trudno więc dziwić się, że rynek pożyczek pozabankowych poszedł o krok na przód a w ofercie niektórych firm można znaleźć tajemnicze pożyczki pod zastaw nieruchomości. Przez kogo, w jakim celu, w jaki sposób i na jakich warunkach są zaciągane? Oczywiście, z uwagi na wysokie kwoty proces ubiegania się o pożyczkę pod hipotekę jest dłuższy niż w przypadku klasycznych chwilówek. Maksymalne kwoty z kolei są zwykle niższe aniżeli ma to miejsce w banku. Kto zatem decyduje się na skorzystanie z takiej oferty? Bardzo często osoby, które wpadły w tzw. „pętlę kredytową”. Konsolidacja piętrzących się zobowiązań to dla nich jedyny sposób wyjścia na prostą. Niska zdolność kredytowa takich osób, odnotowane w stosownych bazach opóźnienia w spłacie czy prowadzone postępowania windykacyjne bądź egzekucje komornicze skutecznie zamykają takim osobom drogę do zaciągnięcia klasycznego, bankowego kredytu konsolidacyjnego. Pożyczki pod zastaw nieruchomości a często także dodatkowe zabezpieczenia pozwalają im zdobyć środki zamieniające uporczywe długi w jedną, comiesięczną, regularnie spłacaną ratę. Oczywiście powodów, dla których konsumenci decydują się na skorzystanie z oferty pożyczki pod zastaw nieruchomości jest znacznie więcej o czym świadczą dostępne w sieci statystyki. 

Czy pożyczki pod zastaw nieruchomości są bezpieczne?  

Zainteresowanie pożyczkami pod zastaw nieruchomości sprawiło, że na rynku pojawiło się wielu nierzetelnych pożyczkodawców, którzy w sposób niezgodny z prawem żerują na trudnej niejednokrotnie sytuacji pożyczkobiorców. Na szczęście wśród nich istnieją także firmy sprawdzone, rzetelne i uczciwe, które udzielają wsparcia na jasnych warunkach. Warto pamiętać, że pożyczka pod zastaw nieruchomości to zobowiązanie, które może pomóc w sfinansowaniu ważnych celów czy rozwiązaniu dotychczasowych problemów a także poprawić zdolność kredytową, ale tylko pod warunkiem rzetelnego, regularnego spłacania. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki pod zastaw nieruchomości trzeba więc upewnić się, że nasz budżet udźwignie comiesięczne spłaty nowego zobowiązania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here