Pożyczka internetowa – czy każdy może ją dostać?

Aby otrzymać pożyczkę internetową, konieczne jest wywiązanie się ze stawianych przez pożyczkodawcę warunków, które zazwyczaj są dość proste do spełnienia. Łatwość uzyskania pożyczki internetowej przekłada się na jej rosnącą popularność i na fakt, że z tego rodzaju wsparcia finansowego korzysta coraz więcej osób.

Pożyczka internetowa kusi wysoką przyznawalnością, szybką decyzją kredytową i możliwością wypełnienia wszystkich formalności online. Dużym ułatwieniem jest też fakt, że dość łatwo spełnić określone przez pożyczkodawcę warunki, wymagane aby otrzymać wsparcie finansowe.  

Pożyczka internetowa – kto może ją otrzymać?

Pożyczka internetowa może zostać przyznana każdemu, kto spełni stawiane przez pożyczkodawcę warunki. Jednym z podstawowych wymogów jest wiek potencjalnego klienta (informacje o akceptowanym przez pożyczkodawcę wieku potencjalnego pożyczkobiorcy znajdziemy na stronie internetowej danej instytucji pozabankowej).

Warto jednak zaznaczyć, że pożyczki dla osób bardzo młodych tj. mających zaledwie 18 lat są rzadkością. Podobnie jest z ofertami pożyczkowymi, które nie zawierają górnej granicy wieku, w większości przypadków maksymalny wiek potencjalnego klienta to (w zależności od firmy) wynosi od 65 do 80 lat.

Kolejnym warunkiem, jaki musimy spełnić, by pożyczka internetowa została nam przyznana i by w ogóle móc się o nią ubiegać, jest posiadanie dowodu osobistego i polskiego obywatelstwa. W związku z tym pożyczka internetowa nie jest pożyczką dla cudzoziemców, gdyż jedynym akceptowanym przez firmy pozabankowe dokumentem potwierdzającym naszą tożsamość jest właśnie dowód osobisty.

Większość pożyczkodawców od potencjalnych klientów wymaga także posiadania numeru telefonu i konta w banku. Ten pierwszy potrzebny jest do tego, by można było się z nami skontaktować i np. przekazać nam decyzję o przyznaniu pożyczki, ten drugi konieczny jest do tego, by w przypadku otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej otrzymane środki zostały nam przekazane na podane we wniosku konto bankowe (musi to być rachunek, którego jesteśmy jedynymi właścicielami).

Ponadto w niektórych przypadkach zarówno kontakt telefoniczny, jak i wykonanie przelewu na wskazaną przez pożyczkodawcę kwotę mogą być elementami procedury weryfikacyjnej. Co to oznacza w praktyce? To, że jeśli nie spełnimy któregoś z podanych warunków, to nasz wniosek o pożyczkę zostanie z całą pewnością odrzucony. Taka procedura zwiększa nasze bezpieczeństwo jako pożyczkobiorców. Utrudnia zaciągnięcie pożyczki w naszym imieniu przez niepowołane osoby.

Do otrzymania pożyczki internetowej konieczne jest także posiadanie stałego dochodu, nie musimy jednak przedstawiać zaświadczenia o zarobkach, wystarczy jedynie nasze oświadczenie o tym, że taki dochód (w określonej wysokości) wpływa co miesiąc na nasze konto.

Pożyczka internetowa – kiedy jej nie dostaniemy?

Wprawdzie firmy pozabankowe podchodzą do swoich klientów o wiele łagodniej niż banki, chętniej też udzielają finansowego wsparcia, nie oznacza to jednak, że dadzą pieniądze każdemu, kto będzie się o nie ubiegał. Do najczęstszych przyczyn wydania odmownej decyzji kredytowej zalicza się:

  •       błędne wypełnienie wniosku o pożyczkę;
  •       bycie osobą niepełnoletnią;
  •       przekroczenie górnej granicy wieku stawianej przez pożyczkodawcę;
  •       brak polskiego obywatelstwa i stałego adresu zamieszkania;
  •       zamieszkanie poza granicami kraju;
  •       brak stałego, udokumentowanego dochodu;
  •       figurowanie w bazach dłużników (jeśli wiemy, że mamy „na sumieniu” jakieś niespłacone zobowiązania, to o pożyczkę warto wnioskować w takich firmach, które oferują pożyczki bez BIK-u);
  •       brak kontaktu telefonicznego;
  •       niewykonanie przelewu weryfikacyjnego lub błędnie wykonany przelew (np. nie z tego rachunku bankowego, którego numer podaliśmy we wniosku);
  •       podanie niepełnych lub nieprawdziwych danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here